Ak patríte medzi majiteľov iPhonu už dlhšiu dobu, určite je vám funkcia zobrazenia zdravia batérie dobre známa. V prípade nových modelov sa chce Apple postarať o to, aby sa životnosť batérie iPhonu predĺžila na čo možno najdlhšiu dobu. Má k tomu dopomôcť nový režim, ktorý umožňuje nastaviť maximálnu úroveň nabíjania na 80 %.

Táto funkcia sa líši od optimalizovaného nabíjania batérie, ktoré už je dostupné na iPhonoch nejaký ten rok. Známa vychytávka sa sa prispôsobuje dennému režimu používania zariadenia a nabíja batériu nad 80 % len vtedy, keď je to potrebné. Nový režim je viac priamočiary a tým pádom nemá nič spoločné s tým, ako používate svoj iPhone a kedy ho zvyknete nabíjať.

S pevným limitom 80 % sa iPhone nikdy nenabije viac, ako nad túto úroveň. Pokiaľ niečo škodí akumulátorom, tak je to to, keď sú úplne vybité, alebo naopak úplne nabité. Najlepšie je ich dlhodob držať v rozmedzí od 20 % do 80 %.

Na iPhone 15 dorazil nový režim nabíjania

Na modeloch z radu iPhone 15 je táto funkcia dostupná v Nastaveniach → Batéria → Stav batérie a nabíjanie → Optimalizácia nabíjania. Následne si v tomto menu môžete vybrať jednu z troch možností:

  • Optimalizované nabíjanie batérie
  • Limit nabitia na 80%
  • Žiadne obmedzenie
iPhone 15 Pro predaje
Zdroj: Apple

Hlavnou úlohou tejto funkcie je predĺžiť životnosť batérie iPhonu tým, že zníži dobu počas ktorej je batéria plne nabitá. To sa následne prejaví na zdraví batérie, ktorej percentá by mali klesať o niečo pomalšiem ako v prípade predchádzajúcich modelov.

Apple tvrdí, že iPhone 15 / 15 Plus a iPhone 15 Pro / 15 Pro Max majú rovnakú výdrž batérie ako ich predchodcovia. Ako na tom budú nové smartfóny v reálnych podmienkach sa začneme dozvedať už koncom tohoto týždňa, kedy sa prvé kusy dostanú ku svojim majiteľom.

Horšou správou žiaľ je, že táto inovácia sa zdá byť prítomná iba na nových zariadeniach. Ak máte starší iPhone, zatiaľ sem nepribudla ani v rámci aktuaklizácie iOS 17. Škoda. Možno sa to však s ďalším updatom zmení. Nechajme sa prekvapiť.

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových smartfónov z dielne Apple, určite si nenechajte ujsť naše články, v ktorých sme zhrnuli všetky zásadné novinky modelového radu iPhone 15.

Prečítajte si tiež  Rýchlosť nabíjania v iPhone 15 sklamala: Apple neurobil žiaden pokrok

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -