iPhone 15 Pro od spoločnosti Apple je prvý smartfón tohto technologického giganta, ktorý prešiel z použitia klasickej nehrdzavejúcej ocele na titán. Zariadenie by vďaka tomu malo byť nie len oveľa odolnejšie, ale takisto aj ľahšie, čo zvyšuje komfort používania. Zaujímavé však je, že tento materiál má ešte jednu vlastnosť, o ktorej nám Apple nepovedal.

Zahraniční recenzenti, ktorí si už mali možnosť vyskúšať iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max v malom predstihu zistili, že titánový materiál, ktorý nie je v prípadne farebných prevedení ani eloxovaný dokáže meniť svoju farbu. Nedeje sa to však klasicky na slnku, ale v úplne inej situácii. Stačí totiž na titáne nechať jeden menší odtlačok prsta a nová farba bude na svete. Dobrou správou, ale je, že akonáhle tento odtlačok zotriete, odtieň sa vráti do svojej pôvodnej podoby.

Spoločnosť Apple už na celú vec stihla zareagovať a svojim zákazníkom ponúkla informáciu, v ktorej celý tento zvláštny jav vysvetľuje. Podľa slov výrobcu má titán, ako materiál určité vlastnosti a práve kvôli nim sa môže po kontakte s vašim prstom nakrátko zmeniť jeho farba.

Je síce pravda, že keďže nie je telo zariadení lesklé, ale matné, ľudia očakávali, že budú menej priťahovať nepopulárne odtlačky prstov. S tými sme sa často stretávali najmä na lesklom ráme z nehrdzavejúcej ocele. Ako však ukazujú prvé skúsenosti, v praxi je to celé úplne naopak.

A aj keď to možno nevyzerá práve ideálne, zdá sa, že ľudí to od nákupu iPhonu 15 Pro ani iPhonu 15 Pro Max neodradilo. Práve tieto smartfóny sú od dnešného dňa k dispozícii aj na Slovensku, avšak nie v rámci skladových zásob, ale len na objednávku.

Dôvodom je extrémny záujem zo strany zákazníkov, kvôli ktorému môžu dosiahnuť čakacie doby na iPhone 15 Pro Max pokojne aj niekoľko mesiacov. Pri iPhone 15 Pro sa skloňujú skôr týždne. Viac informácií o začiatku predaja sme napísali v tomto článku.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  Ako rozoznať falošný iPhone 6 od toho pravého?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -