Spoločnosť Apple má už hotový svoj iPhone 15, ktorý príde na trh v septembri 2023. Teraz sa firma pripravuje na hromadnú výrobu a my sa dozvedáme stále nové skutočnosti o tom, čo táto technologická novinka prinesie.

O dnešný rozruch sa postaral portál Phonearena na základe príspevku od leakera yeux1122. Ten porovnal iPhone 15 pro vs iPhone 14 Pro a ukázal nám päť viditeľných rozdielov. Aj keď skutočné zariadenie nemal v rukách, dostali sa mu do nich aspoň veľmi kvalitne vypracované makety, ktoré vznikli podľa uniknutých CAD súborov.

Začnime v prvom rade prednou stranou zariadení, na ktorej nás budú čakať úplne rovnaké uhlopriečky 6,1″ a 6,7″, ako v roku 2022. Vo všetkých štyroch prípadoch tu navyše uvidíme aj Dynamic Island.

Apple tento prvok v roku 2023 zakomponuje do každého iPhonu 15. Verzie „Pro“ sa navyše dočkajú ešte o niečo tenších rámčekov, pričom okraje displeja majú byť po novom mierne zaoblené. Pripomínať to má iPhone 11.

iPhone 15 displeje
Zdroj: yeux1122

iPhone 15 Pro vs iPhone 14 Pro – 5 kľúčových rozdielov 

Aby ste mali v celom porovnaní trochu lepší prehľad, zhrnuli sme ho do piatich prehľadných bodov. Ak dnes vlastníte iPhone 14 Pro, teraz už budete vedieť, v čom sa bude líšiť jeho nástupca. Niektoré zmenu sú zásadné, v iných prípadoch si ich možno ani nevšimnete.

1. iPhone 15 Pro bude mať vynovený dizajn

Ako sme už naznačili vyššie, za prvý rozdiel môžeme označiť samotný dizajn, ktorý je síce podobný, no zároveň aj trochu iný. Boky na iPhone 15 Pro už nie sú také ploché, ako na iPhone 14 Pro a hrany zase nie sú ostré. Vďaka tomu by sa malo zariadenie pohodlnejšie držať v rukách.

iPhone 15 fotoaparát
Zdroj: yeux1122

2. Nehrdzavejúcu oceľ nahradí titán 

Druhým veľkým rozdielom by mal byť materiál, ktorý Apple použije na konštrukcii zariadenia. Používatelia by mali zabudnúť na nehrdzavejúcu oceľ a namiesto toho privítať oveľa matnejší titán.

Ide o o odolnejšie riešenie, vďaka ktorému by iPhone 15 Pro mohol zniesť tvrdšie nárazy, než taký iPhone 14 Pro.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

3. Prepínač tichého režimu po 16 rokoch skončí 

Do tretice sa zmení spôsob, akým vypíname zvuk. iPhone 15 Pro po dlhých 16 rokoch od predstavenia prvého iPhonu 2G príde so zmenou, v rámci ktorej odstráni prepínač tichého režimu.

Namiesto toho sa sem nasťahuje programovateľné „akčné“ tlačidlo, ktoré poznáme z inteligentných hodiniek Apple Watch Ultra. Každý si tak bude môcť nastaviť to, čo od neho požaduje. U niekoho to bude aktivácia tichého režimu, u iného napríklad spustenie fotoaparátu.

Prečítajte si tiež  Americká vláda spolu s vládami po celom svete sledujú ľudí cez push notifikácie: Týka sa to iOS aj Androidu
iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

4. Menej vystupujúce zadné kamery 

Predposledný štvrtý rozdiel sa týka zadných fotoaparátov, ktoré v roku 2023 nebudú prekvapivo vytŕčať tak, ako sme si pôvodne mysleli.

Jednotlivé šošovky majú byť oveľa viac zapustené v tele zariadenia, čoho dôvodom by mala byť aj jeho väčšia hrúbka.

Reklama
Reklama

iPhone 15 Pro Max by mal mať navyše periskop a všetky verzie sa dočkajú väčších batérií, ktorých presné kapacity nájdete v tomto článku.

iPhone 15 fotoaparát
Zdroj: yeux1122

5. USB-C nahradí Lightning 

Napokon piaty, veľmi dôležitý bod pojednáva o tom, ako budeme iPhone 15 Pro nabíjať. Zatiaľ čo v súčasnosti pri iPhone 14 Pro na to slúži klasický Lighnting port, už čoskoro pôjde o minulosť.

Apple pod tlakom Európskej únie do svojho iPhonu 15 (každého modelu) zavedie USB-C konektor, pričom verzie „Pro“ by mali podporovať aj Thunderbolt 3.

iPhone 15 USB-C
Zdroj: yeux1122

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -