Vlajková loď giganta z Cupertina vo forme iPhonu 15 Pro Max sľubovala najlepší displej, aký tu kedy bol. Najnovší a najvýkonnejší telefón spoločnosti Apple sa umiestnil na prvom mieste v kategórii “Čitateľnosť”, no v ostatných kategóriách neexceloval tak, ako sa od neho očakávalo.

Z testov portálu DxOMark vyplýva, že nový iPhone 15 Pro Max sa v prípade obrazovky až tak nelíši od svojho minuloročného predchodcu. Kormidla sa naoapk chopila juhokórejská konkurencia. Samsung Galaxy Z Fold 5 je v súčasnosti telefón s najlepším displejom, ktorému iPhone 15 Pro Max nedokázal konkurovať pri zobrazovaní detailov v obsahu HDR

iPhone 15 Pro Max získal celkové skóre 149 bodov a zaostal za niekoľkými skladacími telefónmi. Konkrétne ide o Samsung Galaxy Z Fold 5 a Google Pixel Fold. Podľa testov má 6,7-palcový nástupca rovnaké charakteristiky ako iPhone 14 Pro Max, s ktorým sa delí o štvrtú priečku. Pred ním sa umiestnil dokonca aj Honor Magic 5 Pro.

Výborný displej, ktorý však mierne zaostáva za konkurenciou

V ostatných kategóriách má 15 Pro Max viac než dobrý výkon, no jeho vlastnosti v oblasti farieb a videa by sa podľa testerov mohli zlepšiť. Reprezentant jablkovej spoločnosti získal najhoršie skóre v kategórii “Farby”, kde testeri poznamenali, že fotografie boli príliš farebné a žiarivé.

iPhone 15 hands on
Zdroj: MacRumors

Sýtosť na priamom slnečnom svetle v režime vysokého jasu bola tiež príliš vysoká na tvárach a odtieňoch pleti. V niektorých situáciách sa tiež zhoršila kvalita pleťových tónov, čo pravdepodobne ovplyvnilo hodnotenie v tejto kategórii.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 prinesie v roku 2024 obrovské prekvapenie. Bude sa týkať procesorov

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -