Spoločnosť Apple sa v posledných modeloch iPhonu postarala o výrazné vylepšenie kamery. Jablkové smartfóny dostali 48-megapixelový fotoaparát, ktorý sa stal novým štandardom. V prípade pripravovaného iPhonu 16 Pro dôjde ku ďalšej zásadnej zmene.

Prémiový iPhone 16 Pro bude prvým modelom, ktorý bude mať viac než jeden 48-megapixelový snímač na zadnej strane. Jediným 12-megapixelovým fotoaparátom by tak mal ostať iba teleobjektív, ktorý ponúkne pre menší aj väčší model Pro / Pro Max totožný päťnásobný optický zoom.

iPhone 16 Pro dostane ešte profesionálnejší foťák

O túto novinku sa podelil známy analytik Ming-Chi Kuo vo svojom novom príspevku na portáli Medium. V článku napísal, že ultraširokouhlý fotoaparát iPhonu 16 Pro bude disponovať novým snímačom.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

To by malo zlepšiť kvalitu fotografií v režime 0,5×, keďže fotoaparát bude schopný snímať viac svetla, najmä v tmavom prostredí a v horších podmienkach.

iPhone 15 Pro čierny
Zdroj: Twitter / Volodymyr

Všetky modely od iPhonu 14 Pro už majú 48-megapixelový hlavný fotoaparát, ktorý používa technológiu “pixel binning”.

Táto využíva spojenie dát z ôsmich pixelov na snímači do jedného “superpixelu” pre lepšie snímanie svetla. Spomenutá technológia sa má rozšíriť aj na ultraširokouhlý objektív, ktorý bude disponovať rovnakým rozlíšením.

Má to však jeden háčik. Novinky sa dočká iba prémiová dvojica smartfónov Pro a Pro Max. Prínos tejto funkcie by tiež mohlo znamenať, že iPhone bude schopný robiť 48-megapixelové fotografie ProRAW v režime Ultra Wide. Fotky by tak mali viac detailov v obrazovom súbore pre lepšie možnosti úprav.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom pravidelne aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Základný iPhone dostane konečne 120 Hz displej: Je tu, ale háčik

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -