Doterajšie analytické odhady a údaje z dodávateľského reťazca naznačujú, že iPhone 16 prinesie len minimum inovácií v porovnaní so svojim predchodcom. Potvrdiť tento fakt má aj novonadobudnutá informácia týkajúca sa displejov chystaných modelov.

Komunita používateľov už dlhšiu dobu spoločnosti Apple vyčíta, že základné modely výrazne zaostávajú za konkurenciou v jednom aspekte. Ide o obnovovaciu frekvenciu displejov, ktorá je povýšená na 120 Hz iba pre verzie Pro a Pro Max.

Pokiaľ si kúpite základný iPhone 15 a iPhone 15 Plus, k dispozícii máte iba 60 Hz, čo už dávno nie je priemyselným štandardom pri zariadeniach za cca 800 € a vyššie.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Základný iPhone môže mať až 120 Hz

Pozitívom je, že tento fakt by sa mal už čoskoro zmeniť. Podpora 120 Hz obnovovacej frekvencie by mala prísť aj na dvojicu základných iPhonov.

Ak ale čakáte, že to bude už tento rok, musíme vás sklamať. Modelový rad iPhone 16 túto vychytávku neprinesie. ProMotion technológia bude naďalej dostupná iba pre iPhone 16 Pro / 16 Pro Max.

iPhone 15 a iPhone 15 Pro
Zdroj: Unsplash. / Amanz

Známy analytik Ross Young, ktorý má väzby na dodávateľský reťazec displejov pre produkty Apple tvrdí, že tento krok môžeme očakávať najskôr v roku 2025. To znamená, že iPhone 17 a iPhone 17 Plus by sa konečne mohli dočkať očakávanej zmeny OLED displeja.

Taktiež sa však vyskytuje otázka, či naozaj pôjde o 120 Hz, alebo len 90 Hz. Je síce pravda, že v porovnaní so súčasnými 60 Hz bude hocaká zmena posunom vpred, no ako dobre vieme, Apple nezvykne používať riešenia s kompromismi.

Vzhľadom na to je preto vysoko pravdepodobné, že použije rovnakú technológiu, ktorá tu bola už v prípade iPhonu 13 Pro. Firme by to okrem investícií za vývoj ušetrilo aj peniaze za nové komponenty.

Aj preto sa prikláňame k názoru, že základný iPhone 17 by mal mať k dispozícii aspoň 120 Hz displej, hoci mu stále môže chýbať technológia Always-on.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom pravidelne aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 má byť sklamaním: Nemáme sa tešiť na žiadne zásadné inovácie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -