Analytické predpoklady spočiatku poukazovali na fakt, že modelový rad iPhone 16 bude len akousi evolučnou zmenou v ponuke. Informácie však pribúdajú a vyzerá to tak, že pripravované iPhony dostanú poriadnu nádielku zaujímavých vylepšení. Jednou z nich bude aj kamerový systém pre iPhone 16 Pro Max, ktorý nadchne každého fotografa.

Podľa údajov z dodávateľského reťazca bude model iPhone 16 Pro Max vybavený najväčším snímačom hlavného fotoaparátu, aký Apple vložil do smartfónu. Okrem toho budú mať verzie Pro a Pro Max aj vylepšený 48-megapixelový ultraširokouhlý fotoaparát.

Apple sa chce zamerať na ďalšie vylepšenia fotoaparátu

Podľa informácií od používateľa sociálnej siete Weibo s prezývkou “OvO Baby Sauce OvO” bude hlavný fotoaparát iPhonu 16 Pro Max založený na modernom vlastnom 48 mpx snímači Sony IMX903.

Naopak, menší iPhone 16 Pro bude používať rovnaký snímač Sony IMX803, ktorý sa nachádza aj v súčasných modeloch iPhone 15 Pro.

iPhone 16 Pro
Zdroj: X / Jonas Daehnert (snímka obrazovky)

Vďaka týmto vylepšeniam budú zariadenia schopné zachytiť viac svetla, čo povedie k lepším výstupom pri fotografovaní v režime 0,5x, najmä pri slabom osvetlení. Súčasný ultraširokouhlý objektív modelov iPhone 15 Pro má 12 megapixelov.

Okrem toho sa môžeme tešiť aj na vylepšené čipy z kategórie A, nové tlačidlo „Capture“ pre lepšiu funkcionalitu pre fotoaparát v horizontálnej polohe a predovšetkým väčšiu obrazovku. Pripravovaný iPhone 16 Pro Max bude najväčším smartfónom, aký Apple doposiaľ vydal.

Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 sa predstaví v týchto nových farebných prevedeniach

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -