Spoločnosť Apple ešte stále pracuje na svojom novom iPhone 14 Pro, ktorého dizajn však medzičasom unikol na internet. Toho sa prakticky okamžite chytili šikovní tvorcovia z celého sveta, vďaka čomu sa dnes môžeme pozrieť na hodnoverné vizualizácie pripravovaného zariadenia. A to, že bude skutočne vydarené za pár sekúnd potvrdíte aj vy sami.

O najnovšie video sa postaral YouTube kanál Technizo Concept, ktorý sa pravdepodobne inšpiroval uniknutými schémami zariadenia z konca marca. Podľa nich by mal byť iPhone 14 Pro v mnohých smeroch podobný ako iPhone 13 Pro, avšak zariadenie prinesie dosť rozdielov na to, aby dávala zmysel medzigeneračná výmena starého kusu za nový.

Nový notch s dierami v displeji 

Zdroj: PhoneArena (úprava redakcie)

Najvýraznejším prvkom bude pravdepodobne predný kamerový systém, ktorý sa má spoliehať na celkom iný notch než doposiaľ. Výrez už nebude spojený s vrchnou hranou rámčeka displeja ale bude priamo súčasťou zobrazovacej jednotky.

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

Dierky majú byť presnejšie dve, pričom tá menšia „okrúhla“ bude slúžiť na Face Time kameru a väčšia, „pilulkovitá“ na senzory pre Face ID. Uvedené riešenie by malo byť o niečo decentnejšie než to, čo spoločnosť Apple používa dnes.

Lacnejší iPhone 14 sa bude musieť spoľahnúť na rovnaký notch, ako iPhone 13.

Prepracované budú aj zadné fotoaparáty 

Pozornosť si zaslúži takisto zadný kamerový systém, ktorý má byť podľa úniku ešte väčší než v súčasnosti. Spôsobia to najmä väčšie snímače s rozlíšením až na úrovni 48 MP. To je značný rozdiel oproti 12 MP, ktorým disponujú dnešné vlajkové modely.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Apple vyššie rozlíšenie v iPhone 14 Pro použije preto, aby mohlo toto zariadenie natáčať až 8K video. To bude potrebné pre pripravovaný AR/VR Headset, chystaný pravdepodobne na rok 2023.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -