Na obrazovky iPhonov už čoskoro prídu nové funkcie, ktoré sú majiteľom smartfónov z rady Google Pixel 8 dobre známe. Spoločnosť Google dnes oznámila, že aplikácia Magic Editor, ktorá používa prvky umelej inteligencie na úpravu fotiek bude už onedlho dostupná pre iOS.

Táto funkcia bola prvýkrát predstavená v rámci reklamnej kampane pre Google Pixel 8. Softvér umožňuje používateľom vykonávať sofistikované úpravy obrázkov, ako je vyplnenie prázdnych priestorov, presun objektov a zmena vzhľadu scény. Nežiadúce prvky alebo nedokonalosti na fotkách je tak možné opraviť v rámci niekoľkých jednoduchých úprav.

Google prinesie možnosti AI úprav pre fotky aj na iOS

Okrem Magic Editoru pridáva Google do aplikácie aj ďalšie nástroje na úpravu, ako sú rozostrenie, návrhy oblohy, HDR efekt, rozostrenie portrétu, svetlo portrétu, filmové fotografie, štýly v editore koláží a video efekty.

Google aplikácie pre iOS
Zdroj: Blog.Google

Toto oznámenie však neznamená, že Apple zahrnie funkciu do systému iOS. Magic Editor, ktorý bol doteraz exkluzívny pre majiteľov Pixel 8 a predplatiteľov Google One, sa stane dostupným pre všetkých používateľov aplikácie Google Photos, ktorá je dostupná aj v App Store pre iOS.

Používatelia budú mať k dispozícii desať bezplatných úprav mesačne a ak budú chcieť viac, budú si musieť zakúpiť prémiový plán Google One. Technologický gigant spustí túto novinku už 15. mája. Pre spustenie a využívanie týchto funkcií bude nutné mať na svojom zariadení nainštalovaný systém iOS 15 a novší.

Prečítajte si tiež  NÁVOD: Toto nastavenie fotoaparátu na iPhone skoro nikto nepozná. Je pritom veľmi užotočné

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -