O novej generácii najlacnejšieho modelu z ponuky jablkových smartfónov sa povráva už nejaký ten čas. Aktuálne analytické prieskumy a leaky však tvrdia, že toto zariadenie ešte zďaleka nie je pripravené do predaja a zrejme ani dokončené. iPhone SE 4 jednoducho nie je pre spoločnosť Apple prioritou.

Za toto tvrdenie sa postavili analytici Blayne Curtis a Tom O’Malley zo spoločnosti Barclays. Po viacerých rozhovoroch s členmi dodávateľského reťazca spoločnosti Apple, ktoré absolvovali je len veľmi nepravdepodobné, že by spoločnosť v tejto chvíli chystala štvrtú generáciu iPhonu SE.

Rozhodnutie giganta z Cupertina neuviesť na trh nový iPhone SE v budúcom roku poukazuje na jednu nemilú situáciu. Zdá sa, že pripravovaný 5G modem z vlastnej produkcie, ktorý chcela jablková spoločnosť použiť v tomto smartfóne, zrejme nebude hotový včas.

Príchod iPhonu SE 4 sa odkladá

Spoločnosť Apple pracuje na vlastnom modeme minimálne od roku 2018, pričom v roku 2019 získala väčšinu divízie modemov pre smartfóny od spoločnosti Intel. A aj keď išlo o obrovskú akvizíciu, do dnešného dňa z nej firma nemá žiadne výsledky.

iPhone se 4
Zdroj: Gizchina

V apríli analytik Ming-Chi Kuo uviedol, že hromadná výroba modemu Apple sa začne najskôr v roku 2025. To naznačuje, že aj modely iPhone 16 uvedené na trh neskôr v budúcom roku budú naďalej používať modemy Qualcomm rovnako, ako v súčasnej generácii.

Čo sa týka dizajnu iPhonu SE novej generácie, existuje niekoľko možností. Kuo tvrdil, že nadchádzajúci model SE bude mať podobný vizuál ako štandardný model iPhone 14. To by znamenalo, že zariadenie bude vybavené 6,1″ OLED displejom a funkciou Face ID. Druhým scenárom je prepožičanie dizajnu od staršieho iPhonu 11.

Loopi Eco Case
Reklama

Aký dizajn iPhonu SE 4 by ste uvítali vy? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy A54, konkurent pre iPhone SE 3 je teraz extrémne lacný

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here