Pred niekoľkými týždňami spoločnosť Apple vydala aktualizáciu iOS 17.1.1, ktorá riešila problémy s bezdrôtovým nabíjaním iPhonu 15 v niektorých vozidlách BMW. Tieto problémy spôsobili, že iPhone 15 prestal fungovať aj s NFC funkciami ako je Apple Pay. Spoločnosť Apple priznala chybu a následne ju odstránila. Komplikácie sa však objavili aj u inej automobilky.

Tentokrát sa o slovo hlásia vodiči vybraných modelov GM. Šoféri sa sťažujú na rovnaký problém s bezdrôtovým nabíjaním ako majitelia BMW. Na internete sa objavilo množstvo sťažností, no chyba sa pravdepodobne tentokrát netýka NFC funkcií, ako v predchádzajúcom prípade.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Problém s bezdrôtovým nabíjaním naďalej pretrváva

Zatiaľ nie je známe, koľko majiteľov značky GM Chevrolet má tieto problémy, ani aké modely vozidiel sú chybou postihnuté. Na fórach sa však často spomínajú modely Bolt, Silverado, alebo Sierra. Ide o vozidlá známe predovšetkým na americkom trhu.

Podľa používateľov sa update iOS 17.1.1 nepostaral o opravenie chýb a to isté by malo platiť aj pre beta verziu iOS 17.2.

Keď sa niekoľko majiteľov rozhodlo kontaktovať priamo spoločnosť Apple, boli jablkovou podporou upozornení, že sa majú obrátiť na spoločnosť GM. Tá im však v tomto prípade s problémom (aspoň zatiaľ) pomôcť nevedela.

Je možné, že podobnej opravy sa dočkáme v budúcej aktualizácii iOS 17.2. Taktiež existuje pravdepodobnosť, že podobnou chybou trpia aj iné značky.

Apple zatiaľ oficiálne nestanovil dátum príchodu iOS 17.2, no podľa doterajších zistení by sme sa updatu mali dočkať v prvej polovici decembra. Systém sa momentálne ešte stále nachádza v štádiu beta testovania.

Prečítajte si tiež  Operačný systém iOS 17.2 prinesie dve užitočné funkcie: Vieme to vďaka beta verziám
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -