Spoločnosť Apple sa pred pár mesiacmi zaviazala skoncovať s príslušenstvom vyrobeným z kože. Namiesto kožených krytov a puzdier predstavila alternatívu v podobe materiálu FineWoven, ktorý sa však pre používateľov stal nočnou morou. Namiesto prémiového vypracovania sme sa dočkali mimoriadne nízkej kvality, na ktorú jablková komunita okamžite zareagovala.

Podľa informácií, ktoré unikli od známeho leakera a zberateľa prototypov, ktorý vystupuje na sociálnej sieti X pod pseudonymom “Kosutami”, sa spoločnosť Apple pred pár dňami rozhodla úplne zastaviť výrobu príslušenstva FineWoven. Tento krok je dôsledkom nedostatočnej odolnosti materiálu pri úplne bežnom nosení.

FineWoven sa u zákazníkov absolútne neujal

FineWoven je ekologickým mikroplyšom vyrobeným zo 68 % recyklovaného polyesteru, ktorý nahradil kožené príslušenstvo v septembri minulého roka. Napriek tomu, že sa snaží byť esteticky príťažlivým materiálom, v praxi je jednoducho nepoužiteľný.

O tomto fakte sme sa presvedčili aj my, o čom si viac môžete prečítať v našom článku, kde sme opísali našu veľmi negatívnu skúsenosť s krytom FineWoven.

FineWoven recenzia
Zdroj: SvetApple

Napriek tomu, že sa spoločnosť Apple snažila ponúknuť ekologickejšiu alternatívu, zákazníci boli s týmto materiálom nespokojní. Jeho nízka odolnosť a kvalita neuspokojili ich očakávania. Ak je informácia o ukončení výroby FineWoven pravdivá, môže to mať vplyv na dostupnosť tohto príslušenstva v budúcnosti.

Je však veľmi nepravdepodobné (trúfneme si povedať vylúčené), že by sa gigant z Cupertina vrátil k príslušenstvu z kože. Dlhoročná iniciatíva spoločnosti v oblasti ekológie by s týmto krokom jednoducho nesúhlasila.

Namiesto toho je možné, že Apple ponúkne náhradu v podobe vegánskej kože, čo by bolo najrozumnejšie riešenie z hľadiska udržateľnosti, estetiky aj odolnosti. Ostáva nám teda iba čakať, akým smerom sa Apple v nadchádzajúcom období vyberie.

Prečítajte si tiež  Apple oficiálne dáva zbohom koži. Katastrofálny materiál Finewoven by však mohol nasledovať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -