Apple chce v tomto roku zobrať technologický trh útokom, o čo sa zaslúži predstavením nových zariadení naprieč celou produktovou líniou. Medzi novinkami nebudú chýbať ani zástupcovia počítačov Mac, ktoré už tento rok dostanú nové čipy z rodiny Apple Silicon M4. Prechod na výkonnejšie procesory odštartuje koncom roka.

Analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg sa vo svojom novom príspevku postaral o informácie, ktoré približujú plány Apple v oblasti počítačov. Okrem nedávnej aktualizácie MacBooku Air, ktorý sa dočkal čipu M3, môžeme očakávať aj ďalšie prírastky v ponuke. Prvý Mac s extrémne výkonnou „M4-kou“ príde na jeseň.

Apple predstaví nové počítače s čipom M4 ešte do konca roka

Hoci sa zdá, že súčasná generácia čipov Apple Silicon M3 je na trhu len krátko, Apple ju už čoskoro plánuje nahradiť novými modelmi. Proces prechodu na novšiu generáciu však zaberie určitý čas čo znamená, že nie všetky modely, ktoré dnes majú čip M3 dostanú okamžite upgrade na M4. V určitých prípadoch to môže potrvať aj mesiace.

čip Apple Silicon M4
Zdroj: Macrumors, Unsplash / Daniel Korpai (úprava redakcie)

Gurman vidí postupnosť predstavenia Macov M4 nasledovne:

  1. 14″ MacBook Pro s čipom M4 – koniec roka 2024
  2. iMac s čipom M4 –  koniec roka 2024
  3. 14″ a 16″ MacBook Pro s čipom M4 Pro / Max – koniec roka 2024
  4. Mac mini s čipom M4 a M4 Pro – koniec roka 2024 / začiatok roka 2025
  5. MacBook Air s čipom M4 – jar 2025
  6. Mac Studio s čipom M4 Max / Ultra – druhá polovica roka 2025
  7. Mac Pro s čipom M4 Ultra -druhá polovica roka 2025

Apple sa chce zamerať na umelú inteligenciu pre Mac

Výroba čipov M4 bude založená na 3 nm procese, rovnako ako v prípade súčasných čipov M3. Dočkáme sa ale rôznych vylepšení, ktoré prinesú zvýšenie výkonu a energetickej účinnosti.

MacBook skladací
Zdroj: DALL-E

Apple plánuje tiež integrovať výrazne vylepšený Neural Engine s viacerými jadrami pre podporu umelej inteligencie. Uvidíme, ako Apple posunie hranice svojich Macov a čo všetko nám nové počítače ponúknu. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Procesor M4 je na ceste. Apple ho predstaví tento rok a do Macu vnesie pokročilú umelú inteligenciu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -