Problémy s displejom patria k najčastejším opravám nielen smartfónov, ale aj iných elektronických zariadení. Oprava OLED obrazoviek pomocou lasera sa stala novým spôsobom, ako ľahko a efektívne odstrániť komplexné poškodenia panelu. Využiť sa to dá aj na iPhone.

Nedávno predstavená technológia používa lasery na opravu OLED obrazoviek bez toho, aby ich bolo potrebné pred opravou rozobrať. To predstavuje sľubné riešenie, ktoré sa môže stať štandardom vo všetkých servisoch. Navyše tento potup je z ekonomického hľadiska pre servisné stredisko aj veľmi výhodný.

YouTuber Strange Parts nedávno predviedol takéto zariadenie v akcii. Špeciálny stroj používa laser na opravu poškodených stôp v paneli OLED, ktoré jednoducho zocelí. Tieto stopy pripomínajú cestičky, ktoré prenášajú elektrické signály cez displej.

Oprava OLED panelov bude omnoho jednoduchšia

Keď sú tieto stopy poškodené, môže to spôsobiť viditeľné zelené čiary, alebo iné problémy so zobrazením obsahu na obrazovke. Zaujímavé je, že laser sa využíva aj pri výrobe týchto panelov.

Jednou z jedinečných funkcií zariadenia je jeho schopnosť opraviť obrazovku aj počas toho, keď je stále zapnutá. To umožňuje operátorovi vizuálne sledovať proces opravy a okamžite rozpoznať, či sa už problém podarilo vyriešiť.

Proces opravy spočíva v riešení každej viditeľnej stopy, kým čiara nezmizne. Ak čiara pretrváva, operátor musí odstrániť sklo a pokúsiť sa o opravu znova. To už však hovoríme o podstatne náročnejšom postupe, ktorá je pre zákazníka drahší.

Reklama
Reklama

Je však nutné si pamätať, že tento proces nedokáže opraviť praskliny či škrabance na displeji smartfónu. Proces opravy sa vzťahuje len na panel OLED, ktorý sa nachádza pod sklom a často je s ním spojený.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Oplatí sa vôbec kupovať iPhone 7 alebo radšej počkať do leta? Máme odpoveď pre každého!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -