Apple sa v priebehu rokov chystá kompletne presedlať na displeje využívajúce OLED technológiu. Okrem hodiniek či iPadov sa jej dočkajú aj jablkové počítače, na ktoré si však budeme musieť počkať o niečo dlhšie, ako sa pôvodne predpokladalo.

Prvý MacBook s OLED obrazovkou, mal prísť v priebehu roku 2025, no tento dátum gigant z Cupertina zrejme nestihne. Podľa popredných analytikov je najpravdepodobnejším časovým oknom pre jeho uvedenie rok 2026 alebo dokonca 2027.

Podľa informácií z dodávateľského reťazca musí hlavný výrobca panelov, ktorým je spoločnosť Samsung Display, použiť technológiu oxidov TFT. Tá však ešte nie je pripravená v takom veľkom meradle, aby firma mohla produkovať OLED panely ôsmej generácie v obrovských množstvách.

Ako prvý sa OLED obrazovky dočká MacBook Pro

Apple chce použiť OLED technológiu pre modely MacBook Pro, ktoré momentálne majú LCD displeje. OLED má výhody v rýchlosti reakcie, kontraste a energetickej úspornosti, no pochopiteľne ide aj o drahšiu technológiu.

Apple teda musí čakať, kým sa trh prispôsobí, vývoj sa posunie dopredu a cena výraznejšie klesne. Dovtedy vraj nemá zmysel očakávať OLED MacBook, hoci by sme si ho určite veľmi priali.

MacBook Pro 13" 14" a 16"
Zdroj: Appleinsider

Všetky existujúce MacBooky majú LCD panely, pričom najnovšie 14″ a 16″ MacBooky Pro sú vybavené mini-LED podsvietením a technológiou ProMotion. Vďaka jej je možné variabilne meniť obnovovaciu frekvenciu a obraz je následne prirodzenejší.

Na rozdiel od LCD displejov s mini-LED diódami majú OLED displeje samovyžarujúce pixely a nevyžadujú dodatočné podsvietenie. To zabezpečuje ešte lepší kontrastný pomer a umožňuje dlhšiu výdrž batérie ma jedno nabitie.

Loopi Eco Case
Reklama

Na internete sa dokonca objavili špekulácie, že Apple zadalo aj objednávku na ohybné displeje. Posledné správy z dodávateľských reťazcov však takéto tvrdenia vyvracajú.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra dostanú v budúcej generácii MicroLED displej. Kedy sa dočkáme nového modelu?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -