Jablkové počítače sa čoraz častejšie stávajú prvou voľbou používateľov, ktorí hľadajú alternatívu k systému Windows. Podľa nedávnej štúdie analytickej spoločnosti CIRP, ktorá sa zameriava trhové trendy sa zdá, že počítače Mac sú čoraz obľúbenejšie medzi bývalými používateľmi PC a Chromebookov.

V priebehu minulého roka sa ukázalo, že až 60 % nových zákazníkov Apple pochádza práve z tohto segmentu. Zaujímavé je, že 35 % z nových majiteľov Macov pochádzalo priamo z prostredia PC, čo je trojnásobok v porovnaní s počtom používateľov Androidu, ktorí prešli na iPhone. Je teda jasné, že popularita jablkových počítačov medziročne narastá.

Počítače Mac aj naďalej naberajú na popularite

Tento trend naznačuje, že Mac si získava popularitu nielen v rámci svojho ekosystému, ale aj medzi používateľmi iných operačných systémov. Aj keď portál CIRP nezverejňuje veľkosť štatistickej vzorky svojich prieskumov, predstavuje to pre Apple významný úspech v oblasti konverzie používateľov.

Musíme však dodať, že údaje sa vzťahujú iba na používateľov v rámci USA. Na Slovensku, alebo kdekoľvek inde vo svete môžu byť tieto čísla odlišné.

Podiel počítačov Mac na americkom trhu
Zdroj: CIRP

V minulosti bol MacBook Pro označený za najpopulárnejší Mac na území Spojených štátov, čo naznačuje, že profesionálny segment je pre spoločnosť Apple kľúčový. K veľkému úspechu týchto zariadení dopomohla určite aj platforma Apple Sillicon, ktorá výrazne zvýšila výkon a zjednodušila prácu so zariadeniami. Tie sa už neprehrievajú, rýchlo spracovávajú úlohy a sú veľmi spoľahlivé. To sa o starších verziách s Intelom povedať nedá.

Samozrejme na základe vyššie uvedeného sa nedá napísať, že keď ľudia prechádzajú v pomerne výraznom pomere na počítače Mac, konkurenčná platforma Windows sa im už nezdá atraktívna. Spoločnosť Apple však možno našla návod na to, ako na svoju „stranu“ pritiahnuť väčšie množstvo používateľov a preto sa jej tak moc darí.

Očakáva sa, že k vylepšeniu pozície pre Apple by mali prispieť aj nové MacBooky Air s čipom M3. Práve tento segment má za úlohu cieliť na každodenných používateľov, ktorí nepotrebujú profesionálne verzie Pro. Viac sme sa novej generácii MacBooku Air venovali v samostatnom článku.

Prečítajte si tiež  MacBook Air M3 vs MacBook Air M2. Rozdiel vo výkone vás prekvapí

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -