YouTube kanál Phone Repair Guru zverejnil nové video, kde podrobne ukazuje vnútorné riešenia a zmeny, ktoré Apple urobil pri najnovšom iPade Pro (2024) s procesorom M4. Tento záznam je mimoriadne zaujímavý, nakoľko na ňom uvidíte, čo ukrýva extrémne tenké, len 5,1 mm šasi vo svojich útrobách.

Spoločnosti Apple sa podarilo zvýšiť celkový tepelný výkon zariadenia o viac ako 20 % v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Aj nové video dokazuje, že toto vylepšenie sa podarilo dosiahnuť vďaka pridaniu grafitových plátov do šasi iPad Pro M4 a tiež pridaniu medi do zadného loga spoločnosti Apple.

Ako už asi viete, Apple presunul prednú kameru a Face ID na pravý okraj tabletu, vďaka čomu sa bude lepšie používať pri Face Time hovoroch v režime na šírku.

iPad Pro má obrovskú batériu. Poznáme presnú kapacitu (mAh)

Firma do tohto miesta tiež vložila „dokovaciu“ stanicu pre novú Apple Pencil Pro, ktorá sa ku iPadu Pro M4 pripája magneticky. Video nám ukazuje, že aj v rozmiestnení magnetov nastali určité zmeny v porovnaní s predchádzajúcou generáciou.

Rozmiestnenie komponentov je však relatívne podobné. Video nám odhaľuje aj to, ako vyzerá logická doska s procesorom M4, či akú má nový iPad Pro celkovú kapacitu batérie. Je to až 10 209 mAh, vďaka čomu poskytne dobrú výdrž na jedno nabitie.

Zariadenie má tiež v každom rohu pomerne masívne reproduktory, ktoré budú schopné poskytnúť slušný akustický zážitok pri práci v rôznych apkách, alebo klasickom sledovaní filmov. Viac si už môžete pozrieť sami na videu nižšie, ktoré je skutočne zaujímavé.

A ak by ste si nový iPad Pro chceli zaobstarať, menší 11″ kúpite po kliknutí na tento odkaz za 1 139 € (bežná cena 1 199 €) a väčší 13″ model po kliknutí na tento odkaz za 1 518 € (bežná cena 1 549 €). Aktuálne na trhu nezoženiete konkurenta s rovnakým výkonom, kompaktným dizajnom či technológiami. Je to svojim spôsobom unikát a dvojnásobne to platí v spojení s novou Apple Pencil Pro. Za tú si Apple pýta 139 € (bežná cena 149 €).

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Čína tlačí na zákaz "nečínskych" smartfónov: Apple a Samsung sú v ohrození, Huawei naopak rastie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -