Google Mapy sú najpoužívanejšou navigačnou aplikáciou na svete a niet sa čomu čudovať. Majú aktuálne dáta, ponúkajú jednoduché používateľské rozhranie, krásne zobrazenie a veľa ďalších funkcií, pre ktoré sú už roky jednotkou na trhu. Napriek tomu sa tu, ale nájdu rezervy, o ktorých však vývojári vedia a postupne ich odstraňujú. Posledná novinka, o ktorej informoval portál Sammobile sa konkrétne týka 3D zobrazenia.

Redaktori zahraničného magazínu upozorňujú na to, že Google Mapy by mohli obohatiť zážitok pri používaní navigácie podobne, ako to už dlhšiu dobu vedia konkurenčné Apple Mapy, ktoré sú paradoxne mnohými označované za outsidera. Aby sme to lepšie vysvetlili, Google Mapy majú samozrejme plnohodnotné 3D zobrazenie budov, no to sa deaktivuje vo chvíli, keď na nich spustíte navigovanie do určitého cieľa. Pri Apple Mapách to naopak neplatí a veľmi dobre to vyzerá aj vtedy, keď si ich zapnete vo vozidle s podporou CarPlay.

Táto dizajnovo veľmi dôležitá inovácia by mala v týchto chvíľach mieriť do prvých zariadení s operačnými systémami Android a iOS. Niektorí používatelia na sociálnej sieti Reddit už dokonca potvrdili, že ju majú k dispozícii od decembra, no nám v redakcii stále chýba. Funkcia sa vraj aktivuje úplne automaticky po tom, čo v zobrazení máp zaškrtnete položku „3D“.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

To, ako to vyzerá sa môžete pozrieť na snímke obrazovky zo systému Android Auto, o ktorú sa postaral používateľ so pseudonymom Seemebreakthis.

Google Mapy 2024
Zdroj: Reddit / Seemebreakthis (snímka obrazovky)

Ako môžete vidieť sami, zobrazenie čínskeho mesta je mimoriadne detailné a v 3D to vyzerá úplne fantasticky.

Pokiaľ náhodou vašu trasu bude prekrývať budova, nemusíte si z toho nič robiť, pretože v takomto prípade sa stane 3D objekt transparentný. Zobrazenie nie je vôbec rušivé.

Len pre porovnanie prikladáme obrázok toho, ako vyzerá navigácia s 3D budovami v Apple Mapách cez Apple CarPlay:

Apple Mapy CarPlay
Zdroj: SvetApple

Google Mapy zavádzajú 3D navigáciu postupne 

Portál Sammobile zdôrazňuje, že istou nevýhodou tejto funkcie je, že spôsobí väčšie priblíženie mapy pri rovnakom štýle zobrazenia, ako doteraz. Na druhej strane ide jednak o vec zvyku a po druhé o spôsob individuálneho nastavenia.

Ako sme už napísali vyššie, novinka je k dispozícii pre používateľov zariadení s operačným systémom iOS aj Android, no zatiaľ ju nemajú k dispozícii všetci, takže na jej globálne zavedenie si treba ešte počkať.

Prečítajte si tiež  Google odhaľuje widgety pre iOS 16 na zamknutej obrazovke. Pozrite sa ako budú vyzerať

Google ju podľa všetkého spúšťa postupne po celom svete, pričom platí, že niektoré krajiny a mestá môžu mať 3D zobrazenie v rámci navigácie k dispozícii až neskôr, ako tie ostatné. Dúfajme, že to nebude aj prípad Slovenska.

Na Reddite sa tiež objavil komentár, ktorý potvrdil, že novinka je k dispozícii aj pre Apple CarPlay a nie len pre Android Auto.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -