Trh so spotrebnou elektronikou je stále plný rôznych napodobenín a falošných náhrad zariadení. V prípade iPhonov sa však často stretneme s prepracovaným „fejkom“, ktorý môže menej skúseného kupca pokojne oklamať. Toto platí aj pre najnovšie napodobeniny iPhonu 15.

YouTubový kanál Phone Repair Guru poukazuje na takýto prípad, v ktorom sa podrobne pozrel na jeden z falošných iPhonov. Pozornému oku síce neujde, že sa jedná o kópiu iPhonu 15 Pro Max, no na prvý pohľad je smartfón takmer totožný s originálom. Falošné zariadenie sa však líši v niekoľkých základných prvkoch.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Falošné iPhony sa vyskytujú čím ďalej tým častejšie

V nižšie uvedenom videu sa môžete pozrieť, ako vyzerá celkom premyslená kópia najnovšej vlajkovej lode spoločnosti Apple. Podvodníci napodobnili dokonca aj zaoblené hrany, ktorými sa nový modelový rad vyznačuje.

Nájdeme však aj nedokonalosti, ktoré výrazne bijú do očí. Ide napríklad o platformu, na ktorej je uložený kamerový systém, logo nahryznutého jablka, ktoré nie je viditeľné rovnako ako pri origináli, alebo spodná časť zariadenia, ktorá tiež nie je vypracovaná na štýl pravého iPhonu 15 Pro Max.

Vonkajší vzhľad je solídnou kópiou skutočného telefónu a softvér, ktorý používa, je veľmi dobrou napodobeninou systému iOS 17 (ide o Android). Je však samozrejmé, že tento lacný operačný systém nefunguje rovnako.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro sa dočká obrovského vylepšenia kamery

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -