Nový headset pre virtuálnu a rozšírenú realitu z dielne jablkovej spoločnosti čelí ďalšej vlne kritiky. Generálny riaditeľ spoločnosti Meta Mark Zuckerberg tvrdí, že Apple Vision Pro nestelesňuje budúcnosť počítačov, ako to o ňom tvrdí technologický gigant z Cupertina. Jeho kritika však vôbec nie je prekvapivá, pretože mu Apple so svojim headsetom začalo „liezť do kapusty„.

Len niekoľko dní pred ohlásením náhlavnej súpravy Reality Vision Pro sa spoločnosť Meta rozhodla strhnúť pozornosť celého sveta na svoje nové zariadenie Meta Quest 3, aby ukradla spoločnosti Apple istý „wow“ efekt. Tento pokus však zafungoval presne naopak, ako Meta očakávala a skôr odhalil, že firma mala tesne pred WWDC 2023 obavy z toho, čo prinesie roky avizovaný produkt do Apple.

Naoko sa teraz zdá, že Mark Zuckerberg si napokon vydýchol. Kontroverzný zakladateľ sociálnej siete Facebook totiž svojim zamestnancom povedal, že Apple neprinieslo nič, čo by jeho zverenci už nepreskúmali.

Apple Vision Pro vraj neprináša nič, čo by mohlo prekvapiť

Myslím si, že ich oznámenie naozaj ukazuje rozdiel v hodnotách a vízii, ktoré naše spoločnosti prinášajú, a to spôsobom, ktorý považujem za naozaj dôležitý,“ povedal Zuckerberg podľa portálu The Verge zamestnancom na stretnutí, ktoré sa odohralo tento týždeň.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Podľa jeho slov je Quest ďaleko pred zariadením od Apple. Jablkovému headsetu vraj chýba mnoho funkcií, vďaka ktorým vie byť človek aktívny a efektívnejšie komunikovať so svojimi priateľmi vo virtuálnej realite. Apple Vision Pro je podľa jeho slov fádny a neprináša žiadne inovatívne prvky.

Čo si o tomto vyjadrení a celkovo o novom headsete Apple Vision Pro myslíte vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Nevyzerajú úžasne? Prvé reálne fotky Apple Vision Pro odhaľujú revolučný dizajn a funkcie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -