Včerajšia konferencia WWDC 2023 priniesla mnoho zaujímavých noviniek, no zlatý klinec programu ohromil snáď všetkých, aj keď sme to tak trochu očakávali. Apple predstavil revolučnú súpravu pre virtuálnu a zmiešanú realitu s názvom Apple Vision Pro.

Prvé zariadenia svojho druhu z dielne jablkovej spoločnosti je schopné zobrazovať digitálny obsah v interakcii s fyzickým priestorom, pričom používateľ ovláda obraz pohľadom, rukami a hlasom. Žiaden konkurent dnes nie je tak komplexný, Ako práve Apple Vision Pro. Aj preto sa hovorí, že to môže byť začiatok konca pre iPhone.

Vývojári a redaktori, ktorí sa nachádzajú v dejisku WWDC sa podelili o fotografie, na ktorých vidieť reálny headset Apple Vision Pro. Zariadenie pripomína akési futuristické lyžiarske okuliare, ktoré sú vyrobené z jedného kusu trojrozmerného skla a hliníkovej zliatiny. Zo subjektívneho hľadiska musíme skonštatovať, že aj keď podobné headsety nevyzerajú práve pôvabne, Apple Vision Pro je asi najkrajší z nich. Firma si dala veľmi záležať na dizajne aj použitých materiáloch.

Takto vyzerá Apple Vision Pro

Apple Vision Pro
Zdroj: YouTube / Adam Savage’s Tested

Na prednej strane sa nachádza externý displej, ktorý ukazuje oči používateľa pomocou vnútorných kamier a senzorov. Táto funkcia nesie názov EyeSight a umožňuje prirodzenejšiu komunikáciu s ľuďmi okolo vás. Headset tiež dokáže prepínať medzi virtuálnou realitou (VR) a rozšírenou realitou (AR) pomocou digitálnej korunky na boku. Tá vyzerá úplne rovnako, ako na inteligentných hodinkách Apple Watch alebo slúchadlách AirPods Max.

Headset Apple Vision Pro
Zdroj: MacRumors
Headset Apple Vision Pro
Zdroj: MacRumors

Náhlavná súprava nemá zabudovanú batériu, ale je pripojená k externému batériovému modulu pomocou kábla. Táto vlastnosť sa môže javiť ako negatívum, no je viac než isté, že v budúcich generáciách produktu kábel nebude prítomný. Batéria vydrží na jedno nabitie 2 hodiny, no headset môžete napojiť aj do elektrickej siete, vďaka čomu získate prakticky neobmezdenú výdrž.

Apple zatiaľ neponúkol vývojárom možnosť vyskúšať si náhlavnú súpravu, no niekoľko vyvolených novinárov sa ku tomu dostalo. Všetko sa však dialo za zatvorenými dverami, takže z toho neexistujú žiadne záznamy. Na YouTube ale nájdete videá, kde títo novinári a youtberi opisujú svoje prvé skúsenosti s Apple Vision pro.

Apple Vision Pro
Zdroj: YouTube / Adam Savage’s Tested
Apple Vision Pro
Zdroj: YouTube / Adam Savage’s Tested

Ak sa chcete stať jedným z prvých majiteľov tejto revolučnej náhlavnej súpravy, sklameme vás. Apple Vision Pro bude spočiatku k dispozícii iba v USA a len pre vybraných zákazníkov. Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Taktiež sme si pre vás pripravili informáciu o tom, koľko bude táto „zábavka“ stáť na slovenskom trhu, keď sa naň v budúcnosti dostane. Bude to žiaľ oveľa viac, ako 3 499 dolárov, respektíve eur…

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro prinesie novinku, ktorá zmení roky zaužívané tlačidlá jablkových smartfónov
Headset Apple Vision Pro
Zdroj: MacRumors

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -