Apple začal v piatok prijímať predobjednávky na svoju novú náhlavnú súpravu Apple Vision Pro, čo nadchlo nejedného technologického fanatika a skalného fanúšika jablkovej spoločnosti. Okrem nich sa však do kategórie pridali aj reselleri a ľudia, ktorí chcú zarobiť na ďalšom predaji headsetu.

Ako sa očakávalo, dodacie lehoty zariadenia sa vzhľadom na vysoký záujem rýchlo predĺžili. To znamená, že mnohí kupujúci budú musieť na svoje zariadenia počkať možno aj niekoľko mesiacov. Apple totiž stihol vyrobiť len cca 80 tisíc kusov. Určite sa však nájdu aj takí, ktorým nerobí problém si za produkt poriadne priplatiť.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Apple Vision Pro sa na Ebay predáva za astronomické ceny

Niektorí zákazníci, ktorí si stihli vyklikať predobjednávku, chcú využiť nedostatok kusov tým, že pridávajú inzeráty na Ebay a iné bazarové portály.

Ceny sú samozrejme oveľa vyššie ako tie, ktoré by ste zaplatili, keby ste si Vision Pro objednali priamo od spoločnosti Apple. Navyše si zariadenie nemôžete prispôsobiť svojej hlave ako na oficiálnej stránke.

Apple Vision Pro na Ebay
Zdroj: Appleinsider

Ceny jednotlivých modelov na eBay sa veľmi líšia, no v súčasnosti sa zdá, že cena 256GB modelu začína na približne 4 000 dolárov. Kupujúci môžu očakávať, že za 512GB a 1 TB model zaplatia výrazne viac a to až do niekoľkonásobnej výšky.

Proces objednávania náhlavnej súpravy Vision Pro je zložitejší ako pri iných zariadeniach Apple. Objednávka totiž vyžaduje iPhone s Face ID, informácie o okuliaroch a kontaktných šošovkách na predpis a v prípade potreby aj platný, nevypršaný predpis od očného lekára.

Žiaľ, objednávky sú zatiaľ obmedzené iba na územie USA a Apple navyše mnohé funkcie Apple Vision Pro ani neponúkne nikde inde vo svete. Ak by ste ho chceli takýmto spôsobom získať na Slovensku, nedáva to absolútne žiaden zmysel.

Prečítajte si tiež  Prvý pohľad na aplikácie Apple Vision Pro: Majitelia ich nájdu na headsete hneď 15

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -