Hoci sa vo svetle reflektorov dnes večer ocitli modely iPhonu 15 a nové hodinky Apple Watch, jablková spoločnosť nezabudla ani na AirPods. Slúchadlá sa síce nedočkali žiadnych väčších medzigeneračných zmien, no jedna dôležitá vychytávka predsa len dorazila.

Nabíjacie puzdro slúchadiel AirPods Pro druhej generácie odteraz disponuje portom USB-C, podobne ako nový modelový rad iPhone 15. Okrem spoľahlivejšieho nabíjania poteší aj fakt, že Apple konečne presedlalo na štandard, vďaka ktorému už viac nemusíme používať viacero káblov pre rozličné zariadenia.

Postupne by sme sa mali dočkať prechodu na USB-C aj v prípade ďalších modelov AirPods. Okrem nabíjacích puzdier si však Apple pripravilo aj ďalšie oznámenie, ktoré by ste v roku 2023 zrejme nečakali. Nový konektor totiž pridáva aj do káblových EarPods, ktoré predáva samostatne.

Zdroj: Apple

Vďaka USB-C bude taktiež možné nabíjať puzdro AirPods alebo Apple Watch priamo z iPhonu. To znamená, že ak ste ochotný obetovať nejaké to percento z batérie svojho telefónu, stačí vám iPhone a napájací kábel bez akéhokoľvek adaptéru.

V najbližšej dobe vy sme mali byť svedkami prechodu na USB-C aj v prípade ďalšieho príslušenstva. Na internete sa objavili odkazy na Magsafe Battery Pack druhej generácie, ktorá taktiež skoncuje s konektorom Lightning. Následne by malo byť na rade aj príslušenstvo pre počítače Mac v podobe Magic klávesnice a myši.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 / 15 Plus predstavený: Je to geniálna inovácia pre štandardného používateľa

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -