Nedávno uvedené Apple Watch Series 7 nám v porovnaní s predchádzajúcou generáciou veľa noviniek nepriniesli. To by sa však s príchodom budúcoročných modelov malo zmeniť.

Podľa posledných informácií začalo Apple v kooperácii so svojimi dodávateľmi pracovať na nových infračervených senzoroch, ktoré budú merať užívateľom hladinu cukru v krvi.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 môžu byť vyrábané v troch veľkostiach

O implementácii obdobného senzoru sa rozpráva už nejaký čas a spustenia funkcie by sme sa konečne mohli dočkať v prípade hodiniek budúcej generácie. Hodinky z jablkovej produkcie si čoraz viac získavajú status zdravotnej pomôcky.

V porovnaní s prvou generáciou, ktorá bola schopná iba detekcie pulzu a zaznamenávania denných aktivít sa z Apple Watch stalo komplexné zariadenie pre starostlivosť o zdravie.

Hodinky sú momentálne schopné merať okysličenie krvi, sledovať fibrilácie srdca, detegovať pády a mnoho iného. Ak Apple naozaj prinesie možnosť merania glukózy, bude sa jednať o revolúciu nielen na poli technológie ale aj v zdravotníckom priemysle.

Apple Watch glucose

Zaužívané metódy sú totiž viazané na odoberanie vzorky krvi, čo v prípade Apple Watch rozhodne nepripadá do úvahy. Hodinky budú namiesto toho využívať krátke vlny infračerveného žiarenia, vďaka čomu budú vedieť odhadnúť hladinu cukru v krvi.

Rozhranie pre externé zariadenia na podobné účely boli do systému pridané v rámci aktualizácie iOS 15, preto by uvedenie tejto funkcie mohlo využívať rovnaké rozhranie.

Aké novinky by ste v prípade Apple Watch 8 uvítali vy? Podeľte sa s nami o vaše názory a odhady v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -