Od predstavenia slúchadiel AirPods Max prešli už viac ako tri roky, čo z nich robí dokonalého adepta pre upgrade. Spoločnosť Apple si to dobre uvedomuje, o čom svedčia aj početné leaky a odhady z dodávateľského reťazca.

Názoru, že spoločnosť Apple chystá novú generáciu AirPods Max sa drží aj známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Gurman ešte v októbri minulého roka v jednom zo svojich príspevkov informoval, že Apple chce uviesť nové prémiové slúchadlá koncom roka 2024. Apple predstavil súčasné AirPods Max formou tlačovej správy 8. decembra 2020, pričom predávať sa začali o týždeň neskôr. Aj preto je teraz najvyšší čas na výmenu za vylepšený model.

Existujú teda dva scenáre, ktoré môže gigant z Cupertina využiť. Jedným z nich je opätovné uvedenie slúchadiel prostredníctvom tlačovej správy. Pravdepodobné však je aj to, že ich odhalenia sa dočkáme na jednej z jesenných konferencií, po boku ostatných Apple zariadení. AirrPods Max tak dostanú viac priestoru.

Čo prinesie nová generácia AirPods Max?

Ak v prípade druhej generácie AirPods Max čakáte väčšie dizajnové zmeny, musíme vás sklamať. Kalifornská spoločnosť sa bude držať osvedčeného receptu a preto dostanú nové slúchadlá takmer rovnaký vizuál, ako tie súčasné. Niekoľko zmien sa však predsa objaví.

AirPods Max v zľave
Zdroj: Unsplash / the blowup / Project 290 (úprava redakcie)

V rámci prechodu z portu Lightning sa dočkáme USB-C pripojenia, ktoré bude slúžiť na nabíjanie zariadenia a káblové prehrávanie zvuku. Slúchadlá by okrem toho mali dostať aj nové farebné variácie.

Aktualizované slúchadlá AirPods Max tiež dostanú podporu technológie Bluetooth 5.3 namiesto Bluetooth 5.0 pre lepšie a úspornejšie bezdrôtové audio pripojenie. Bližšie podrobnosti, ale v tejto chvíli nepoznáme. Všetko nám teda ukáže až čas.

Prečítajte si tiež  Pozor na falošné AirPods. Internet zaplnili 1:1 napodobeniny

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -