O príchode stolového iMacu novej generácie sa polemizuje už celé mesiace. Apple uviedol súčasný model na trh ešte v apríli roku 2021, odkedy prešla už poriadne dlhá doba. Momentálne ešte stále ide o jediný iMac, ktorý Apple predáva, keďže 27″ modely iMac a iMac Pro s procesorom Intel boli postupne vyradené.

Nový iMac je teda jedným z najviac očakávaných zariadení nadchádzajúceho obdobia. Za predpoklady o jeho príchode sa stavia známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Gurman vo svojom poslednom príspevku uviedol, že Apple plánuje preskočiť generáciu s čipom M2 a vrhnúť sa priamo na Apple Silicon M3.

Analytik predpokladá, že čip M3 bude mať podobný počet jadier CPU a GPU ako čip M2, no rozdielom bude 3 nm technológia TSMC. Vďaka novému výrobnému procesu sa dočkáme výrazného zlepšenia výkonu a úspory energie. Pripravovaný iMac by sa teda mal stať jedným z prvých zariadení, v ktorom uvidíme procesor M3.

Na nový iMac si ešte chvíľu počkáme

iMac 24" v žltej farbe s kompletným príslušenstvom za vynikajúcu cenu
Zdroj: Unsplash / Jay Wennington

Nadchádzajúca generácia iMacu by mala doraziť na trh začiatkom roka 2024. Po dizajnovej stránke však neočakávajte žiadnu revolúciu. Nový model si ponesie vizuál svojho súčasného kolegu. Zmenou by si však mohol prejsť väčší model s uhlopriečkou vyše 30″, na ktorom má gigant z Cupertina pracovať.

Medzi ďalšie počítače Mac, ktoré by mali obdržať aktualizáciu v podobe čipu M3, patria 13″ a 15″ MacBook Air, 13″ MacBook Pro a Mac mini. V prípade týchto zariadení je však odhadovaný dátum príchodu nejasný.

Ktorý z modelov počítačov Mac by ste si vybrali vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Prečítajte si tiež  Plastový iMac pred 26 rokmi zachránil Apple. Dnes je to legenda, ktorá stále inšpiruje

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -