Všetky novinky týkajúce sa pripravovaných zariadení od Apple sa v posledných mesiacoch točia hlavne okolo náhlavnej súpravy pre virtuálnu a rozšírenú realitu. Apple si však chystá aj ďalšie prekvapenia.

Gigant z Cupertina nezabúda ani na svoju flotilu počítačov, ktorá by sa mala opäť o niečo rozrásť. Okrem pripravovaného modelu MacBook Air novej generácie, ktorý prvýkrát dostane 15″ uhlopriečku, sa môžeme tešiť aj na inovácie v prípade modelov Pro.

Práve dvojica MacBookov Pro 14″ a 16″ by mala byť aktualizovaná o nový procesor, ktorý opäť posunie latku rýchlosti a výkonu na ešte vyššiu úroveň. Známy analytik Mark Gurman vo svojom príspevku približuje, čo prinesie Apple Silicon M3.

Apple Silicon M3 bude mať rozprávkový výkon 

Spoločnosť Apple údajne už teraz testuje nový čip M3 Pro v konfigurácii s 12-jadrovým CPU, 18-jadrovým GPU a 36 GB unifikovanej pamäte RAM. Akú konfiguráciu ponúkne vyššia verzia M3 Max je zatiaľ neznáme, no určite to bude extrémne.

MacBook Pro 16"
Zdroj: Unsplash (Fabian Irsara)

Podľa slov analytika je tento čipset testovaný v kooperácii s budúcou verziou aktualizácie macOS 14, ktorá bude ohlásená na konferencii WWDC 2023 už o pár týždňov.

Očakáva sa, že čip sa bude vyrábať na základe 3 nm procesu spoločnosti TSMC, podobne ako čipy pre modelový rad iPhone 15. To prinesie výrazné zlepšenie výkonu a zlepšenie energetickej účinnosti.

MacBook, iMac alebo Mac mini?  

Spoločnosť Apple naposledy aktualizovala dvojicu MacBookov Pro v januári, takže je veľmi nepravdepodobné, že by tieto laptopy boli opäť aktualizované minimálne do roku 2024. Apple však pred uvedením čipov M3 Pro a M3 Max musí vydať štandardný čip M3. K tomu by malo dôjsť najneskôr do decembra.

Macbook Air 2022 s procesorom M2 položený na stole vedľa slúchadiel AirPods Max
Zdroj: TomsGuide

Jednou z možností je, že základný procesor M3 by mohol doraziť v Macu mini, alebo aktualizovanom základnom MacBooku Pro 13″. Na stole je aj možnosť aktualizácie stolného iMacu, ktorý má ešte stále čip M1 z roku 2020.

Ako ste si však určite všimli aj vy, momentálna ponuka počítačov Mac začína byť poriadne neprehľadná. Preto je otázne, ako Apple zamieša karty v dostupných verziách a modeloch.

Ktoré zo zariadení si podľa vás zaslúži čip Apple Silicon M3 ako prvé? Podeľte sa s nami o vaše názory a postrehy v komentároch.

Prečítajte si tiež  Apple roztáča dodávkový kolotoč. Na konferencii WWDC sa objaví nový MacBook

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -