Nová generácia MacBookov je prakticky za rohom a spolu s blížiacim sa dátumom ich predstavenia sa vynárajú aj posledné odhady. Už v pondelok sa počas Apple Eventu s názvom “Unleashed” dočkáme dvojice 14” a 16” palcového MacBooku Pro. Čím všetkým by mohol nový jablkový počítač disponovať?

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Pro: Čo všetko môžeme očakávať od prichádzajúcej novinky?

Na začiatok je potrebné poukázať na fakt, že všetky aspekty uvedené v článku sú zatiaľ vedené iba ako dohady, keďže Apple oficiálne ešte nič nepotvrdilo. Predpovede zo strany leakerov a analytikov nemusia byť vždy pravdivé, čo sa napokon ukázalo aj pri predstavení poslednej generácie Apple Watch.

- Reklama -

Čo prinesie MacBook Pro novej generácie?

Najdôležitejšou devízou MacBooku Pro bol odjakživa výkon a rýchlosť. V tejto otázke by sme sa mali dočkať rovnakého výkonu v prípade 14” aj 16” verzie. Jedinou zmenou by tak mala byť veľkosť tela a obrazovky a jej rozlíšenia. Spolu s tým ide ruka v ruke aj výdrž batérie.

Z prednej strany by sa podľa odhadov mal vytratiť nápis MacBook Pro, podobne ako v prípade poslednej generácie iMacov, ktorým pod displejom chýba obrázok s nahryznutým jablkom. Rámčeky okolo displeja majú byť naviac opäť o niečo tenšie.

MacBooky Pro sa dočkajú Mini-LED obrazovky s rozlíšením  3024 x 1964 a 3456 x 2234 čím ponúkne lepší kontrast, jas a farby. To všetko by mala dopĺňať technológia ProMotion. Refresh by nemal minúť ani webkameru, ktorá to potrebuje ako soľ. Po dlhej dobe by sme sa tak mali dočkať podpory 1080p na rozdiel od momentálnych 720p.

Po dizajnovej stránke by sa MacBooky svojim vizuálom mali priblížiť svojim kolegom z radov iPhonov a iPadov a obdržať dizajn s viac plochými hranami. Poriadna renesancia dorazí aj v otázke konektivity. MacBook Pro novej generácie by mal obdržať oveľa viac portov. Analytici odhadujú návrat HDMI portou a čítačky pamäťových kariet, trojicu Thunderbolt portov a samozrejme MagSafe pre nabíjanie. Zoznam uzatvára 3,5 mm jack pre slúchadlá.

Apple sa pravdepodobne rozhodne pre škrtnutie kontroverzného OLED Touch baru, ktorý by mal byť nahradený radom fyzických funkčných kláves. Dôležité však je to, čo sa skrýva pod klávesnicou vnútri zariadenia. Nové MacBooky Pro by mali dostať extrémne výkonný čip M1X s 10-jadrovým CPU, 16/32-jadrovým GPU a až do 64GB RAM. Úložisko by malo v základe dostať 512GB.

Prečítajte si tiež  Apple kvôli koronavírusu nenaplní svoje tohtoročné ciele.

 

Všetky zmeny a plánované vychytávky znejú samozrejme fajn, no o oficiálnych detailoch pripravovaných MacBookov Pro sa dozvieme viac až budúci týždeň. Konferencia Unleashed prebehne 18.10. ( pondelok) o 19:00 nášho času. 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -