Dátum, kedy Apple odhalí nové systémové aktualizácie sa neodvratne blíži. Hoci sú všetky oči upreté na iOS 18, ktorý by mal ako prvý priniesť prvky generatívnej AI, zahanbiť sa nenechá ani operačný systém macOS 15 pre jablkové počítače. Ten by mal priniesť nový organizačný systém a zásadnú zmenu vizuálu.

V rámci týchto zmien poskytne Apple reštrukturalizáciu aj pre systémové nastavenia. V rámci novej kategórie sa Upozornenia a Zvuk presunú nižšie v hierarchii nastavení, zatiaľ čo Všeobecné nastavenia získajú prominentnejšie miesto. Apple tiež plánuje zlúčiť sekcie Tapety a Displeje, ako aj Súkromie a Zabezpečenie s nastaveniami Touch ID a Heslá.

Funkcie Siri a Spotlight sa spoja s nastaveniami internetových účtov a Game Center. Vďaka tomu by malo byť používateľské rozhranie o niečo prehľadnejšie a jednoduchšie.

macOS 15 sľubuje vylepšenia vo všetkých kategóriách systému

Čo sa týka vizuálneho dizajnu, Apple má v pláne zjednodušiť ikonu Siri na lište s ponukou, nahradením farebnej ikony čiernobielou plochou.

Zmeny v dizajne sa očakávajú aj v aplikácii Kalkulačka, ktorá by mala viac pripomínať apku z operačného systému iOS.

Na prázdno neobíde ani prehliadač Safari, kde by sa mala objaviť jednotná ponuka pre ovládanie stránok.

Kalkulačka na macOS
Zdroj: SvetApple

Ďalšie funkcie, ktoré by mali byť súčasťou macOS 15, zahŕňajú možnosť súhrnu obnovy účtu, nový panel predvolieb pre iCloud a modernizované používateľské rozhranie pre AirDrop.

Tieto zmeny sú súčasťou širšieho úsilia spoločnosti Apple o zjednodušenie a zlepšenie používateľskej skúsenosti na jej platformách.

Gigant z Cupertina odhalí tieto zmeny už počas konferencie WWDC 2024, ktorá sa bude konať 10. júna. Práve počas tohoto eventu budeme vidieť nové aktualizácie macOS 15, iOS 18, iPadOS 18 a watchOS 11. Noviniek bude viac než dosť a preto je isté, že sa máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Aktualizácia macOS 15 prinesie veľké novinky pre kalkulačku na Macoch

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -