Spoločnosť Apple nám už v septembri predstaví úplne nový iPhone 15 Pro, ktorý prinesie niekoľko zásadných dizajnových zmien. Medzi najväčšie lákadlá patrí zaručene titánový rám, či displej s extrémne tenkými rámikmi po vzore Apple Watch. Nebude to, ale všetko.

Ak si totiž zaobstaráte drahší iPhone 15 Pro, alebo iPhone 15 Pro Max, tešiť sa môžete ešte na jedno „dizajnové“, ale hlavne funkčné vylepšenie. Zariadenie po 16 rokoch príde o ikonický prepínač tichého režimu, ktorý bude nahradený programovateľným akčným tlačidlom po vzore inteligentných hodiniek Apple Watch Ultra. Základného iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus sa to zatiaľ týkať nebude.

Týmto spôsobom spôsobom si budete môcť nastaviť do tohto tlačidla aj iné užitočné funkcie, než len tichý režim. Dokonca sa predpokladá, že by mohlo zvládať viacej funkcií. Napríklad pri krátkom stlačení aktivujete tichý režim, pri dlhom stlačení zapnete fotoaparát a dvojitým stlačením spustíte zadné LED svetlo. Zatiaľ však ide len o špekuláciu.

Loopi Eco Case
Reklama

Každopádne, o Action Button sa už našli zmienky aj v operačnom systéme iOS 17, takže táto zmena je nepochybne na ceste. A aj keď sme nevideli žiadnu fotografiu zariadenia a jeho rámu, vizuál akčného tlačidla prezrádzajú kryty od Apple aj výrobcov tretích strán, ktoré sa v posledných dňoch masívne rozšírili na sociálnej sieti X (bývalý Twitter).

My sme niekoľko z týchto záberov našli, vďaka čomu sa na ne viete pozrieť v plnej kráse. Ako môžete vidieť sami, tlačidlo bude maličké a pomerne nenápadné.

Zároveň môže ísť aj o jednoduchší spôsob, ako aktivovať tichý režim, keď je iPhone v puzdre.

iPhone 15 Pro kryt
Zdroj: X / Apple Snob
iPhone 15 Pro kryt
Zdroj: X / Apple Snob
iPhone 15 Pro kryt
Zdroj: X / Apple Snob
iPhone 15 Pro kryt
Zdroj: X / Majin Bu
iPhone 15 Pro kryt
Zdroj: X / Majin Bu

Doteraz musel by v puzdre výrez a pokiaľ mal niekto väčšie prsty, s prepnutím elegantného prepínača mohol mať menší problém. Čo hovoríte na túto zmenu vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Chlapík si zostavil v Čine iPhone za $300
Môže ťa zaujímať
- Reklama -