Od predstavenia iPhone 15 nás delí už iba niekoľko týždňov. Ešte začiatkom roka 2023 sa objavili fámy, ktoré poukazovali na zmenu názvu najvyššieho modelu v ponuke. Predpoklady týkajúce sa tejto situácie opäť vychádzajú na povrch a preto je viac než možné, že iPhone 15 Pro Max dostane napokon iné označenie.

O slovo v tomto predpoklade sa prihlásil jeden z najznámejších analytikov Mark Gurman z Bloombergu, ktorý je preslávený mimoriadnou presnosťou svojich odhadov a tvrdení. Vo svojom najnovšom príspevku tvrdí, že v tomto roku by sme sa mali dočkať modelu s názvom iPhone 15 Ultra, ktorý nahradí doterajší iPhone 14 Pro Max.

Tento názov sa už objavil v niektorých fámach od renomovaných zdrojov, no krátko potom sa o ňom prestalo hovoriť a zdalo sa, že Apple plánuje takýto model uviesť na trh až v budúcom roku.

Pro Max je out, privítajte iPhone Ultra

Zdá sa však, že gigant z Cupertina urobí túto zmenu už budúci mesiac. Tento názov zrejme vyplýva zo snahy viac rozlíšiť štandardné verzie od prémiových modelov a to naprieč celou ponukou Apple zariadení.

Výborným príkladom môžu byť Apple Watch Ultra, ktoré sa tiež dočkajú svojho nástupcu už o mesiac a predstavujú pomyselný vrchol v ponuke inteligentných hodiniek, čomu zodpovedá aj ich cena na úrovni 999 € (po kliknutí na tento odkaz ich kúpite od 729 €).

iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: MacRumors

iPhone najvyššej kategórie by si mal osvojiť prívlastok “Ultra” vďaka väčšiemu displeju, dlhšej výdrži batérie a periskopickému teleobjektívu so 6-násobným optickým priblížením. Okrem toho by sme sa mali dočkať aj ďalších noviniek, ktorými nižšie modely nebudú disponovať.

Názvy, ktoré Apple vyberá pre svoje produkty sa často menia počas ich vývoja, čo môže vysvetľovať, prečo sa nové zariadenia nazývajú inak ako sa očakávalo. V prípade slúchadiel sa predpokladalo, že AirPods Max sa budú volať “AirPods Studio”, čo sa nakoniec nepotvrdilo.

Podobný scenár sa týkal aj operačného systému náhlavnej súpravy Apple Vision Pro, ktorý mal niesť názov “xrOS”. Tento domnelý názov bol viditeľný vo všetkých únikoch (pochádzajúcich predovšetkým z kódov ostatných operačných systémov) tesne pred WWDC, čo naznačuje, že visionOS bol zmenou na poslednú chvíľu.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 nepríde s kožou na trh. Používatelia prídu o obľúbené obaly

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -