Spoločnosť Apple je roky kritizovaná za to, že zanedbáva svojho hlasového asistenta Siri, ktorý je v porovnaní s konkurenciou na oveľa nižšej úrovni. A aj keď sa to po predstavení iOS 17 na WWDC 2023 trochu zmenilo, stále platí, že Siri potrebuje prejsť kompletnou zmenou, alebo ju musí nahradiť iné riešenie, ktoré bude založené na umelej inteligencii.

O peknom príklade, ako by to malo v súčasnosti vyzerať, informoval portál 91Mobiles. Ten upozornil na čínsku značku Infinix, ktorá má tento mesiac priniesť smartfón s označením Note 30 na indický trh. A aj keď to pôsobí, ako pomerne nezaujímavá správa, leaker Ice Universe ju poriadne okorenil a zaujal tým celý technologický priemysel.

Podľa jeho zdrojov totiž Infinix v Indii po prvýkrát spustí unikátneho hlasového asistenta, ktorý bude poháňaný technológiou ChatGPT od spoločnosti Open AI. Na základe tohto úniku sa má stať Infinix vôbec prvou značkou smartfónov na svete, ktorá sa ku takémuto kroku uchýli. Zákazníci vraj nemajú očakávať samostatnú aplikáciu, ale špecifickú funkciu, ktorá bude integrovaná priamo do operačného systému.

Aby Ice Universe podložil svoje tvrdenia, verejnosti ukázal dokonca aj záznam obrazovky hlasového asistenta Infinix, ktorý je poháňaný cez ChatGPT. Vývojári tu zakomponovali jedinečného avatara a celý systém bude môcť používateľ spustil stlačením a podržaním tlačidla mikrofónu. Vyzerá až smiešne jednoducho.

Siri by sa mohla učiť 

Hoci hlasový asistent Siri od spoločnosti Apple pracuje s určitou formou umelej inteligencie, zďaleka nemá tak pokročilé schopnosti, ako ChatGPT. Siri jednoducho nedokáže odpovedať na tak komplexné otázky a navyše je v mnohých krajinách nepoužiteľná, nakoľko sa nenaučila ovládať ich domovský jazyk, ktorý je ľuďom najprirodzenejší.

ChatGPT, ktorý beží buď na jazykovom modeli GPT-3.5 alebo GPT-4 však naopak dokáže komunikovať aj v slovenskom jazyku, hoci sa sem tam stretneme s drobnými chybami.

Každopádne táto technológia, ktorá pôvodne ani nevznikla ako inteligentný asistent pre smartfóny, počítače a iné zariadenia je oveľa schopnejšia, než Siri, ktorú spoločnosť Apple vyvíja od roku 2011.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

Je to trochu škoda, že cupertinský gigant mrhá svojim potenciálom, avšak nepochybujeme o tom, že už teraz tvrdo pracuje na tom, aby to všetko napravil. Medzitým si do svojho iPhonu môžete stiahnuť aplikáciu ChatGPT. Aj keď nejde o hlasového asistenta, podporuje diktovanie v slovenskom jazyku a následne vám vie aj v slovenskom jazyku v podobe textu odpovedať. Možno vám to bude vyhovovať viac, než klasická Siri.

Prečítajte si tiež  Apple Music - nová hudobná služba!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.