Jablkový ekosystém už onedlho otvorí dvere vývojárskym obchodom tretích strán, za čo môže nariadenie zo strany Európskej únie. Svoju iniciatívu prejavila spoločnosť Epic Games, ktorá už od giganta z Cupertina obdržala vývojársky účet. Obchod Epic Games Store tak príde hneď, ako to bude možné.

V koncoročnom súhrne za minulý rok Epic uvádza, že spoločnosť získala svoj vývojársky účet od Apple a začína s vývojom alternatívneho trhoviska s aplikáciami. Obchod Epic Games Store by mal byť na iOS spustený niekedy v roku 2024, pričom konkrétny dátum zatiaľ nie je určený. Vývojárom umožní okrem hry Fortnite priniesť aj iné herné zážitky na obrazovky našich iPhonov.

Fortnite bol z obchodu App Store pre iOS vymazaný na začiatku konfliktu medzi Epic Games a Apple, ešte v roku 2020. Epic Games hru síce priniesol na iPhone a iPad prostredníctvom Xbox Cloud Gaming a GeForce NOW, no hra bola prístupná len prostredníctvom týchto služieb založených na prehliadači.

Fortnite sa na iPhone vráti už v roku 2024

Krátko po oznámení plánu alternatívnych trhov s aplikáciami spoločnosti sľúbili, že hra Fortnite sa vráti do systému iOS, aj keď zatiaľ len v Európe. Generálny riaditeľ Epic Games Tim Sweeney medzitým skritizoval plán spoločnosti Apple v súvislosti s novými nariadeniami.

Fortnite na iPhone
Zdroj: Epic Games

Nazval ho novým podlým príkladom škodlivého dodržiavania predpisov a povedal, že nesúhlasí so súčasnými praktikami v prípade platieb a transakcií. K iniciatíve v boji proti monopolu na poli platieb sa pridali aj iné spoločnosti, spomedzi ktorých možno spomenúť napríklad Spotify.

Počas prác na implementácii obchodu Epic Games Store v systéme iOS Epic spoločnosť tiež plánuje pokračovať v argumentácii pred súdmi a regulačnými orgánmi, že Apple porušuje zákon. Je teda možné, že spor medzi spoločnosťami bude v budúcnosti pokračovať.

Prečítajte si tiež  Microsoft neprinesie cludové hry z Xboxu do App Store. Tu je dôvod prečo

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -