Očakávania od operačného systému iOS 17.4, na ktorom spoločnosť Apple aktuálne pracuje vrcholia, pretože aktualizácia softvéru sa blíži ku koncu fázy beta testovania. Nadchádzajúca aktualizácia sľubuje celý rad nových funkcií a vylepšení, na ktoré sa môžu používatelia iPhonov tešiť najmä na území Európskej únie, ale aj mimo nej.

Kedy teda môžeme očakávať, že sa iOS 17.4 dostane do našich zariadení? Hoci spoločnosť Apple doposiaľ neprezradila žiaden konkrétny dátum, na základe dostupných informácií sa dá ku tomuto termínu pomerne ľahko dopracovať. Okrem iného sme nazreli aj do minulosti, vďaka čomu vám vieme prezradiť predbežné dátumy vydania.

Kedy Apple vydá iOS 17.4? 

Stručná odpoveď na vyššie položenú otázku znie, že iOS 17.4 by mal byť pre všetkých používateľov vydaný najneskôr 6. marca 2024. Tento časový plán je v súlade s termínom začiatku platnosti zákona Európskej únie o digitálnych trhoch, ktorý bude mať na celý update významný vplyv.

Keďže spoločnosť Apple v súčasnosti prechádza štvrtou beta verziou systému iOS 17.4, predpovede naznačujú, že finálna verzia by mohla byť oznámená už v týždni od 26. februára, pričom oficiálne uvedenie sa očakáva v prvom marcovom týždni, konkrétne medzi 4. a 6. marcom.

Pohľad na funkcie iOS 17.4

iOS 17.4
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen / SvetApple (úprava redakcie)

Systém iOS 17.4 má predstaviť niekoľko kľúčových funkcií a vylepšení, ktorých cieľom je zlepšiť celkový používateľský zážitok a zároveň zakročiť proti monopolnému správaniu spoločnosti Apple v oblasti digitálnych trhov. Medzi najdôležitejšie prvky aktualizácie patria:

Hoci je blížiace sa vydanie iOS 17.4 ovplyvnené zákonom EÚ o digitálnych trhoch, pre kontext je zaujímavé všimnúť si dátumy vydania predchádzajúcich aktualizácií iOS X.4.

V posledných štyroch rokoch až tri z nich vyšli v polovici / druhej polovici marca. Príchod iOS 17.4 bude preto o trochu skorší. Nepôjde však o nič výrazné.

  • iOS 16.4 – 27. marec 2023
  • iOS 15.4 – 15. marec 2022
  • iOS 14.4 – 26. január 2021
  • iOS 13.4 – 24. marec 2020

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 13.6 - toto sú všetky novinky aktualizácie.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -