Aaron Johnson, ktorý bol odsúdený za krádež iPhonov prezradil, ako dokázal podviesť ich majiteľov, aby mu prezradili svoj kód na odomknutie operačného systému iOS. Zlodej, ktorý si teraz odpykáva osemročný trest v americkej Minnesote rozpovedal svoje praktiky denníku Wall Street Journal. Urobil tak v snahe ochrániť budúce obete pred podobným typom krádeží.
Johnson sa rozhodol využiť svoju „temnú minulosť“ a pomôcť potenciálnym obetiam krádeže pred podobnými praktikami iných zlodejov. Takto mu kradnutie cudzích iPhonov vynieslo poriadny balík. Ľudia si skrátka nedávali na jeho triky vôbec žiaden pozor.
Únik kódu k iPhonu vás môže pripraviť o tisíce
Okrem samotných iPhonov, ktoré sa dajú predať za slušné peniaze mu skutočnú moc odhalili kódy na odomknutie telefónu.
Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.
Johnson hovorí, že jeho hlavným cieľom boli muži v nočných kluboch. Ženy boli podľa jeho slov opatrnejšie ale muži si často ani nevšimli, že im ich iPhone chýba.
Najčastejšie Johnson svojim obetiam ponúkal drogy, inokedy tvrdil, že je raper, ktorý si ich chce pridať na Snapchate či inej sociálnej sieti. Týmto spôsobom sa dostal aj ku kódu, kedy si ho jednoducho v dobrej viere vypýtal alebo ho stihol prečítať, keď ho obeť krádeže ťukala do telefónu.
Johnson potom odišiel s telefónom alebo ho dal jednému zo svojich komplicov. To sa mu však jedného dňa stalo osudným. Spolu s ním bolo zadržaných aj približne 11 kumpánov, ktorí mu v krádežiach pomáhali.
Lúpež prebiehala nasledovne
Keď sa Johnson dostal k iPhonu, jednoducho zmenil prístupový kód a následne aj heslo pre Apple ID a pomocou nového hesla vypol funkciu Find My iPhone. Kým to urobil, obeť mohla iPhone nájsť a zmazať, no Johnson hovorí, že bol rýchly a stávalo sa mu to len málokedy.
Potom keď bol v bezpečí pred nájdením alebo zmazaním telefónu, pridal svoju tvár do Face ID. Od tej chvíle sa často dostal k rôznym heslám a kódom k internetovým stránkach.
Množstvo používateľov si totiž necháva dôležité informácie v poznámkach, či snímkach obrazovky. Často sa stávalo, že za noc doslova vyprázdnil bankové účty alebo sa vybral na spanilú jazdu nakupovania prostredníctvom Apple Pay. Služba si myslela, že platí skutočný majiteľ účtu / zariadenia.
Počas lepšieho víkendu sa mu údajne podarilo ukradnúť aj okolo 30 iPhonov. Z tohoto počtu mu stačila necelá desiatka, v ktorej sa dostal k citlivejším informáciám a údajom, čo rapídne navýšilo jeho „zisk“.
Podľa jeho odhadov sa mu celkovo za pomoci tejto „zárobkovej činnosti“ podarilo okradnúť ľudí o peniaze v hodnote 1 až 2 miliónov dolárov. Teraz môže nad svojou činnosťou premýšľať už iba spoza múrov väznice.
Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.