Apple už onedlho predstaví svoje nové vlajkové lode na poli prémiových tabletov. Nová generácia iPadov Pro zaujme OLED displejmi, tenkými rámčekmi okolo obrazovky a ďalšími novinkami, ktoré sa v tabletoch od Apple objavia po prvýkrát. Vzhľadom na analytické predpoklady sa však môžeme dočkať ešte jednej čerešničky na torte.

V poslednom čase sa objavili špekulácie, že Apple by mohol svoje budúce iPad Pro vybaviť novým čipom M4, ktorý ešte nebol oficiálne predstavený. Táto predpoveď prekvapila nejedného fanúšika kalifornskej spoločnosti, keďže sa pôvodne predpokladalo, že budú obsahovať čip M3. Ten sa prvýkrát predstavil v MacBookoch Pro ešte v minulom roku.

Apple zrejme predstaví nový čip v iPadoch skôr ako v Macoch

Analytik Mark Gurman z Bloombergu naznačil, že možnosť uvedenia čipu Apple Silicon M4 práve v nových iPadoch Pro je veľmi pravdepodobná.

Hlavnou výhodou čipu M4 bude vylepšená verzia Neural Engine, ktorá by mala zvýšiť výkon pri práci s umelou inteligenciou. Apple chce podľa všetkého propagovať nový iPad Pro ako zariadenie optimalizované pre generatívnu AI.

Nový iPad Pro s procesorom M2 od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Zavedenie čipu M4 len šesť mesiacov po predstavení predchádzajúcej generácie by bolo nevídaným krokom. To aj napriek tomu, že podľa mnohých používateľov spoločnosť Apple uvádza svoje novinky raketovým tempom. Nie je to však prvýkrát, čo sa objavili správy o možnom použití čipu M4 v iPade Pro.

Už v marci po internete kolovali informácie pochádzajúce od zdroja z dodávateľského reťazca, ktorý v minulosti poskytol presné údaje o plánoch Apple. Tie naznačovali, že nové iPady Pro by mohli obsahovať práve spomínaný čip M4.

Vývoj čipom Apple Silicon sa medziročne zrýchľuje

Technické detaily, ktoré tento zdroj zverejnil, obsahovali identifikátory pre nové 11″ a 13″ modely iPad Pro. Ak Apple naozaj predstaví čip M4 v nových prémiových tabletoch, bude to znamenať, že tempo vývoja procesorov z rodiny Apple Silicon sa zrýchľuje.

Možným vysvetlením by mohlo byť, že výrobný objem čipu N3E od TSMC je stále nízky a preto je vhodnejší pre iPad než pre iPhone alebo Mac.

Čip Apple Silicon M4
Zdroj: MacRumors

Viac sa dozvieme už počas špeciálneho podujatia, ktoré sa bude konať 7. mája. Práve počas tejto prezentácie ukáže technologický gigant z Cupertina nové modelové rady iPad Pro, iPad Air a príslušenstvo určené pre tieto zariadenia.

Ak sa neviete dočkať ich predstavenia, skráťte si čakanie našim článkom, v ktorom sme zhrnuli tie najočakávanejšie vychytávky pre prémiový iPad Pro.

Prečítajte si tiež  Apple vytrie zrak konkurencii: Nový iPad Pro bude mať najlepšie displeje na trhu.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -