Čakanie na nové modely iPadov sa už budúci týždeň skončí a my sa tak môžeme tešiť na osvieženie ponuky tabletov po takmer 18 mesiacoch. Hlavnou hviezdou nadchádzajúceho Apple eventu budú iPady Pro, ktoré dostanú niekoľko zaujímavých noviniek. Najväčším upgradom však budú OLED obrazovky, na ktorých spoločnosť Apple rozhodne nešetrila.

Najnovšie správy od analytických expertov z portálu Display Supply Chain Consultants odhalili, že Apple svoje prémiové tablety vybavil najvyspelejšími OLED panelmi na trhu. Tieto modely sa môžu pochváliť technológiou LTPO, ktorá je známa svojou energetickou účinnosťou a tiež funkciou ProMotion. Vďaka tejto vychytávke, ktorú poznáme z iPhonov, dostane iPad Pro podporu 120 Hz obnovovacej frekvencie.

iPad Pro dostane najpokročilejšie OLED obrazovky na trhu

Nové techniky skladania a stenčovania skla umožnili, aby boli displeje mimoriadne tenké a ľahké. To prispeje k výraznému zvýšeniu jasu, dlhšej výdrži batérie a dlhšej životnosti zariadenia.

OLED obrazovky umožnia iPadu Pro naviac dosiahnuť lepšiu kvalitu obrazu, vyšší kontrast a intenzívnejšie čierne tóny.

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / David Švihovec (úprava redakcie)

Toto vylepšenie bude umožnené vďaka tomu, že pixely v OLED displeji sú schopné produkovať svetlo nezávisle a vypínajú sa pre dosiahnutie skutočnej čiernej farby. Bude to prvýkrát, čo Apple použije OLED technológiu mimo iPhonu a Apple Watch.

Okrem inovatívnych displejov sa očakáva, že nové modely iPad Pro budú vybavené najnovším čipom M3 alebo doposiaľ nevydaným čipom M4.

Ten bude špeciálne navrhnutý pre optimalizáciu s umelou inteligenciou, ktorú plánuje Apple predstaviť počas tohtoročnej konferencie WWDC 2024.

iPad Pro s klávesnickou Magic Keyboard
Zdroj: MacRumors

Všetky novinky týkajúce sa nových iPadov Pro sa dozvieme už 7. mája, kedy Apple naplánoval udalosť s názvom Let Loose.

Práve počas tejto prezentácie ukáže gigant z Cupertina nové modelové rady iPad Pro, iPad Air a príslušenstvo určené pre tieto zariadenia. Ak sa neviete dočkať ich predstavenia, skráťte si čakanie našim článkom, v ktorom sme zhrnuli tie najočakávanejšie vychytávky pre prémiový iPad Pro.

Prečítajte si tiež  Nový iPad Pro dorazí už o týždeň. Toto je 5 najdôležitejších noviniek, ktoré prinesie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -