Čakanie na nové modely iPadov sa už na budúci týždeň skončí. Očakávaný Apple Event s názvom Let Loose prinesie nové verzie iPadu Pro a iPadu Air, spolu s novým príslušenstvom pre tablety. Práve prvý z menovaných modelov sa dočká niekoľkých špičkových funkcií. Jedna z nich však môže priniesť obrovskú zmenu vo výkone.

Podľa najnovších informácií od Marka Gurmana z Bloombergu, by mohol byť nadchádzajúci iPad Pro vybavený čipom M4. To by znamenalo preskočenie súčasného čipu M3, ktorým sú vybavené počítače Mac. Príchod úplne novej generácie čipov by mohol priniesť pokročilé funkcie umelej inteligencie, ktoré chce Apple postupne zavádzať do svojich zariadení.

Apple môže predviesť čip M4 už budúci týždeň

Očakáva sa, že čip M4 sa objaví v nových Macoch neskôr v tomto roku. Bolo by to však prvýkrát, kedy by Apple implementoval nové procesory skôr do tabletov, ako do počítačov.

Nový iPad Pro by mal doraziť aj s ďalšími inováciami, ako sú OLED displeje, nové umiestnenie FaceTime kamery a tenšie rámčeky okolo displeja.

Zdroj: YouTube / ZONEofTECH (úprava redakcie)

Apple okrem samotných tabletov chystá aj niekoľko prírastkov do kategórie príslušenstva. Prvou novinkou v oblasti dodatkového hardvéru bude vylepšená klávesnica Magic Keyboard pre iPad Pro, ktorá dostane hliníkový kryt, väčší trackpad a ďalšie dizajnové zlepšenia.

Očakávať môžeme aj novú generáciu ceruzky Apple Pencil, ktorá dostane nové gestá a magnetické hroty. Túto novinku Apple naznačil už v logu blížiaceho sa eventu, na ktorom sa nachádza „jablková“ ceruzka v ruke používateľa.

Zatiaľ nie je jasné, ktoré funkcie by s potenciálnym príchodom čipu M4 mali podporovať prvky generatívnej umelej inteligencie. Väčšina softvéru zameraného na AI je naplánovaná na predstavenie spolu iOS 18 a iPadOS 18 na konferencii WWDC 2024, ktorá prebehne v júni. Už teraz je však jasné, že sa máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Beta verzia iPadOS 17.5 potvrdzuje príchod najočakávanejšej novinky pre iPad Pro

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -