Spoločnosť Apple už onedlho odhalí dlho očakávané modely iPadov Pro a Air, ktoré sa stanú hlavnými hviezdami blížiaceho sa eventu s názvom Let Loose. Okrem samotných tabletov sa aktualizácie dočká aj kategória príslušenstva. Môžeme sa tak tešiť na úplne novú ceruzku Apple Pencil.

Podľa známeho leakera a analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg nová generácia Apple Pencil prinesie novinku, o ktorej sa hovorilo už niekoľko mesiacov dozadu. Ceruzka získa hmatovú spätnú väzbu, čo by malo zvýšiť realistickosť pri jej používaní.

Apple Pencil dostane niekoľko nových vychytávok

Hoci konkrétne detaily ešte neboli odhalené, haptická spätná väzba by mala byť variabilná v závislosti od použitého nástroja v aplikácii. Možnosť bude podporovaná v rôznych grafických editoroch a nástrojoch na kreslenie.

Nadchádzajúca Apple Pencil by tiež mala priniesť nové gestá pre lepšiu interaktivitu, vrátane gesta pre stlačenie. Táto novinka by mala umožniť vyvolanie kontextových ponúk a rýchlejšie pridávanie grafických prvkov do dokumentov.

Apple Pencil
Zdroj: Unsplash / Kelly Sikkema / Zana Latif (úprava redakcie)

V hre je dokonca aj podpora pre systém visionOS, vďaka ktorej bude zariadenie v budúcnosti kompatibilné s náhlavnou súpravou Apple Vision Pro.

Novinkou by mali byť aj špeciálne hroty, ktoré budú prichytené magnetickým systémom. Nebude chýbať ani nový štandard v podobe USB-C konektora, ktorým bude možné ceruzku nabíjať tak ako v súčasnej verzii.

Viac sa dozvieme už počas špeciálneho podujatia, ktoré sa bude konať 7. mája. Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa tohto eventu, nenechajte si ujsť náš článok, v ktorom sme sa mu bližšie venovali.

Prečítajte si tiež  Žiaden zázrak sa konať nebude. iPad Air 12,9" nedostane zásadné vylepšenie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -