Spoločnosť Apple je v technologickom svete dobre známa svojimi inováciami. Nové úniky informácií poukazujú na fakt, že gigant z Cupertina skúma nové možnosti v oblasti robotiky, ktorá sa dostáva čoraz viac do popredia.

Známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg vo svojom novom príspevku informoval, že spoločnosť pracuje na niekoľkých projektoch, ktoré zmenia náš každodenný život. Jedným z nich je mobilný robot. Na začiatok je veľmi dôležité poznamenať, že tieto projekty sú ešte v počiatočných fázach vývoja a zatiaľ nie je isté, či sa niekedy dostanú na trh.

Predstava robotov, ktorí by vykonávali domáce práce ako umývanie riadu je síce lákavá, no momentálne nemožná. Tieto schopnosti sú v súčasnosti mimo dosahu kvôli komplexným technickým výzvam. Preto sa Apple pokúsi zacieliť na úplne inú funkcionalitu.

Apple plánuje vstup do sveta robotiky

Medzi tieto projekty patrí mobilný robot, ktorý by mohol sprevádzať ľudí po ich domovoch, a stolové zariadenie s robotickými prvkami, ktoré by mohlo pohybovať svojim displejom.

Apple sa zameriava na využitie algoritmov umelej inteligencie, ktoré by robotom umožnili navigáciu v domácom prostredí. Mobilný pomocník by následne mohol sprevádzať ľudí po ich domovoch alebo by slúžil ako stacionárna inteligentná stanica s robotickými prvkami.

Touto technológiou chce Apple konkurovať zariadeniam ako je napríklad robot Astro od Amazonu, ktorý slúži ako mobilný asistent a zabezpečovací systém.

Robot Amazon Astro
Zdroj: Amazon (snímka obrazovky)

Čo sa týka stolového zariadenia, jednou z navrhovaných funkcií je, aby jeho displej napodobňoval pohyby hlavy počas videohovorov. To by mohlo priniesť revolučný zážitok z telefonovania cez FaceTime, ktoré by boli oveľa realistickejšie. Apple sa však stretáva s technickými prekážkami, ako je napríklad dokonalé vyváženie hmotnosti robotického motora.

Ako už určite predpokladáte, práce na vlastných robotoch môžu kalifornskej spoločnosti trvať dlhé roky. Veď podobne to bolo aj s vývojom vlastného automobilu, ktorý niesol názov Titan a ktorý bol nedávno zrušený po miliardových investíciách.

Tieto ambiciózne projekty sú zatiaľ v štádiu skúmania a preverovania technológií na základe patentových prihlášok. Už teraz však vyvolávajú zvedavosť a predstavujú potenciál pre budúce technologické pokroky, na ktoré sa Apple bude v budúcnosti orientovať.

Prečítajte si tiež  Táto umelá inteligencia je o 82 % presvedčivejšia než človek. Prístup k nej máte možno aj vy

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -