Nové smartfóny od Samsungu z radu Galaxy S24 si pripísali veľmi dôležitý úspech. Spoločnosť Apple držala so svojimi iPhonmi prvenstvo v testoch batérie dlhé štyri roky, no toto obdobie kraľovania sa možno pomaly chýli ku koncu. Nový model od Samsungu s označením Galaxy S24 Ultra dorovnal doterajšieho rekordéra v podobe iPhonu 15 Pro Max. O víťazovi rozhodli dve minúty.

Podarilo sa to aj vďaka väčšiemu akumulátoru, ktorý má v Samsungu Galaxy S24 Ultra až 5 000 mAh, zatiaľ čo iPhone 15 Pro Max sa spolieha „len“ na 4441 mAh akumulátor. Veľkou výhodou konkurenčného zariadenia je tiež čip Snapdragon 8 Gen 3 od spoločnosti Qualcomm. Ten vie poskytnúť nie len dostatočný výkon, ale aj perfektnú energetickú efektivitu, čo sa potvrdilo aj v porovnaní nižšie.

Samsung teda v novinke použil absolútne špičkový hardvér, ktorý dokáže svojimi schopnosťami dorovnať aj Apple. Netreba zabúdať, že „jablková“ firma si vyvíja hardvér aj softvér úplne sama, takže v tomto smere má pred Samsungom, ale aj ostatnými výrobcami obrovskú výhodu. Ťažko však posúdiť, či je ju schopná stále naplno využiť.

Samsung dobehol Apple vo výdrži batérie

O jeden z najkomplexnejších testov sa postaral YouTuber PhoneBuff, ktorý porovnal Samsung S24 Ultra s iPhonom 15 Pro Max vo výdrži batérie za pomoci špeciálneho stroja. To aby eliminoval zlyhanie ľudského faktora.

Apple pravidelne získaval najlepšie hodnotenia v oblasti výdrže batérie už od iPhonu 11 (2019), ktorý dokázal už pred rokmi prekonať rozdiel v kapacite batérie vďaka dobrej integrácii hardvéru a softvéru. V roku 2024 sa však všetko mení.

Po vykonaní rovnakého testu, ako v predchádzajúcich generáciách smartfónov, sa Galaxy S24 Ultra takmer vyrovnal iPhonu 15 Pro Max s 11 hodinami a 43 minútami aktívneho času oproti 11 hodinám a 45 minútam.

Je síce pravda, že iPhone 15 Pro Max tento test stále vyhral, no ako podotýka autor videa PhoneBuff, ide len o 2-minútový rozdiel, ktorý aj pri takomto kontrolovanom teste môže byť spôsobený chybou a je zanedbateľný. Dá sa teda povedať, že Samsung dobehol Apple v dôležitej disciplíne a je len otázkou času, ako sa s tým v Cupertine vysporiadajú.

Nedávno sa totiž objavili informácie, že iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max dostanú výrazne väčšie akumulátory v porovnaní sú súčasnými generáciami. Pridajme k tomu ešte špičkové procesory A18 Pro, ktoré sú vo vývoji a získame produkty, ktoré môžu opäť dosahovať výrazne dlhšiu výdrž na jedno nabitie, než ich hlavní konkurenti. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro Max vs. Samsung Galaxy S24 Ultra: Ktorý smartfón sa stal kráľom rýchlosti?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -