iPhone sa už dlhé roky vyníma na popredných priečkach popularity, odkiaľ sa ho len málokedy podarí zosadiť. Z času na čas však príde obdobie, kedy v očiach používateľov mierne klesne.

Podľa najnovšej správy Amerického indexu spokojnosti zákazníkov (ACSI) došlo k zaujímavým zmenám v oblasti spokojnosti s mobilnými telefónmi. Apple, ktorý v minulom roku viedol v hodnotení spokojnosti, tento rok svoje prvenstvo neobhájil. Dobehol ho jeho najväčší konkurent.

V roku 2023 Apple predbehol spoločnosť Samsung len o jeden bod v meraní spokojnosti. Jablkový gigant získal skóre 81 oproti 80 bodom Samsungu. Rok 2024 však píše iný príbeh, v ktorom sa obe spoločnosti umiestnili na rovnakom mieste. Obaja velikáni získali skóre 82 zo 100 možných bodov.

So Samsungom sú používatelia rovnako spokojní, ako s iPhonom

V prieskume, ktorý sa uskutočnil medzi aprílom 2023 a marcom 2024, bolo oslovených 12 414 spotrebiteľov.

Zatiaľ čo spokojnosť majiteľov iPhonov vzrástla o 1 %, majitelia Samsungu vyjadrili až o 3 % vyššiu spokojnosť, čo viedlo k vyrovnanému výsledku oboch značiek.

Tento nárast posunul Samsung nad priemerné hodnotenie spokojnosti s mobilnými telefónmi, ktoré sa ustálilo na hodnote 81 bodov. Pre juhokórejského giganta ide o obrovský a pomerne prekvapivý úspech.

Prieskum spokojnosti zákazníkov
Zdroj: ASCI

Na treťom mieste sa umiestnili spoločnosti Google a Motorola, obidve so ziskom 77 bodov. Ostatné značky dosiahli priemerné hodnotenie 72 bodov. Samsung a Motorola zaznamenali najväčší nárast spokojnosti, keďže obidve značky si polepšili o 3 %.

Zaujímavá je však kategória 5G smartfónov. V nej totiž dosiahol najvyššie skóre Samsung, ktorý predbehol Apple o jeden bod.

Portál ACSI nezverejnil detailné skóre podľa kategórií, no poskytol celkový prehľad zmien v hodnoteniach od roku 2023 do 2024. Tento trend naznačuje, že konkurencia v oblasti mobilných telefónov je stále veľmi tesná a zákazníci si majú z čoho vyberať.

Prieskum spokojnosti zákazníkov
Zdroj: ASCI

Apple sa bude chcieť vrátiť na trón už čoskoro, v čom by mu mal podať pomocnú ruku modelový rad iPhone 16. V kombinácii s chystaným systémom iOS 18, by sme sa mali dočkať revolučných zmien, aké v jablkovom ekosystéme nemajú obdobu.

Nechajme sa prekvapiť, či to bude stačiť. Do komentára na sociálnych sieťach nám napíšte, či ste so svojim iPhonom spokojní alebo nie. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  4 novinky pre fotoaparát v iPhone 16 Pro. Konkurencia to bude mať ťažké

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -