Spoločnosť Apple údajne už dlho pracuje na novom zariadení s funkciami rozšírenej a virtuálnej reality (AR/VR). Doposiaľ ale nie je jasné, kedy sa tieto produkty dostanú na trh. Zatiaľ čo niektorí analytici sa domnievali, že náhlavná súprava Apple pre zmiešanú realitu bude uvedená na trh koncom roka 2022, analytik Jeff Pu zo spoločnosti Haitong International Securities si predstavuje iný scenár.

Prečítajte si tiež  Mesačné predplatné softvéru? V prípade Apple headsetu zrejme áno

Analytik uvádza, že nová pripravovaná náhlavná súprava Apple sa dočká mierneho odkladu a to na prvý štvrťrok 2023. Pu sa tiež domnieva, že spoločnosť Apple predá v prvom roku niečo medzi 1 miliónom a 1,5 miliónom kusov VR headsetu. Stále sa však jedná iba o dohady, nakoľko jablková spoločnosť nič oficiálne nepotvrdila ani nevyvrátila.

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od Apple

V správe sa tiež uvádza, že novonavrhnutý čip bude jedným z hlavných rozlišovacích znakov náhlavnej súpravy Apple pre zmiešanú realitu oproti konkurencii. Očakáva sa, že zariadenie bude mať spolu viac ako 10 senzorov vrátane kamier. Z tohoto aspektu by mali profitovať spoločnosti Sony, Will Semi, Sunny Optical a ďalší dodávatelia súčiastok.

Na čom sa však zhoduje takmer celá komunita je fakt, že Apple určite nepredstaví tento produkt počas nadchádzajúcej konferencie WWDC 2022, ktorá sa uskutoční medzi 6. a 10. júnom. Dôvodom je stále prebiehajúce testovanie technológie a jej vývoj.

Prečítajte si tiež  Koncept: Pozrite sa ako bude vyzerať prvý AR/VR Headset od Apple

Jednou z možností je, že Apple predstaví zariadenie ešte tento rok so začiatkom predaja začiatkom roka 2023. Podobne tomu bolo v prípade produktov, ako sú napríklad Apple Watch alebo reproduktor HomePod. Čo si myslíte vy? Dočkáme sa predstavenia Apple AR/VR headsetu ešte v tomto roku? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -