Jednou z najžiadanejších funkcií na Apple Watch v priebehu rokov je možnosť používať ciferníky hodiniek od vývojárov tretích strán, ktoré sa nebudú musieť spúšťať prostredníctvom aplikácie. Túto vychytávku však gigant z Cupertina ešte stále nepovolil a je otázne, či sa k tomu niekedy prikloní. Najnovšie vyjadrenie hovorí za všetko.

Už teraz vieme, že sa nových ciferníkov nedočkáme ani v rámci systémovej aktualizácie watchOS 10. Jablková spoločnosť priamo potvrdila, že Apple Watch budú aj s nadchádzajúcim updatom stále „limitované“ na oficiálne ciferníky a komplikácie pod jej záštitou.

V rozhovore pre švajčiarske noviny Tages-Anzeiger viceprezident Apple pre technológie Kevin Lynch a zástupkyňa produktového marketingu Deidre Caldbeck vysvetlili dôvod. Zrejme vás prekvapí.

watchOS 10 prinesie opäť ciferníky výhradne od Apple 

Lynch uviedol, že spoločnosť Apple vkladá obrovské úsilie do každého ciferníka hodiniek, aby sa uistila, že je konzistentný a jednoduchý na použitie. Okrem toho dodal, že Apple musí myslieť dopredu, aby sa uistil, že ciferníky hodiniek budú fungovať aj v budúcich systémových aktualizáciách.

Tu je však dobré zdôrazniť, že na toto isté by museli myslieť aj vývojári ciferníkov tretích strán. Pokiaľ by totiž neboli funkčné, ľudia by ich skrátka nechceli používať. Je to úplne to isté, ako pri aplikáciách a ich widgetoch.

watchOS 10 ciferníky
Zdroj: Apple

Predstavitelia spoločnosti Apple taktiež spomenuli, že vývojári môžu vytvárať komplikácie pre svoje aplikácie vo watchOS, čo do určitej miery umožňuje prispôsobiť ciferníky hodiniek podľa preferencií používateľa. V systémových ciferníkoch sú v rámci nastavení prítomné drobné okienka, do ktorých sa dajú vkladať widgety apiek.

Rovnako tak existujú aplikácie, ktoré vám vedia ponúknuť aj iné ciferníky, ako tie od Apple. Jediným problémom však je, že nejde o natívne riešenie a aplikácie musíte byť po celý čas zapnuté (keď sa zobrazuje ciferník). A to nie je príliš praktické riešenie.

Systém watchOS 10 bude dostupný neskôr v tomto roku pre Apple Watch Series 4 a novšie verzie. Prvej otvorenej beta verzie by sme sa mali dočkať už behom budúceho mesiaca.

Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa novej aktualizácie watchOS 10, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok venujúci sa tejto téme.

Prečítajte si tiež  Apple Watch dostanú s watchOS 10 widgety. Takto si ich nastavíte

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste chceli, aby sa do watchOS dali nainštalovať ciferníky od vývojárov tretích strán. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here