Súčasná verzia operačného systému iOS 17.4 priniesla novinku pre hlasovú asistentku Siri, ktorá poteší hlavne neanglicky hovoriacich používateľov. Slovensko však opäť vyšlo naprázdno. Aktualizácia priniesla inovatívnu funkciu, ktorá umožňuje používateľom nastaviť rôzne jazyky pre Siri na čítanie textových správ. Slovenčina či čeština však podporu nedostala.

Vďaka novej funkcii je možné nastaviť jazyk pre čítanie správ nezávisle od hlavného jazyka nastaveného pre Siri. Táto možnosť je obzvlášť užitočná, ak komunikujete v rôznych jazykoch, zatiaľ čo Siri používate prevažne v jednom z nich. V naších končinách z toho však po väčšine nebudeme profitovať žiadnym spôsobom.

Siri dostala podporu čítanie správ v ďalších jazykoch

Nastavenie tejto funkcie nájdete v sekcii Nastavenia pod možnosťou Siri a vyhľadávanie. V menu „Posielanie správ so Siri“ pribudla voľba „Pridať jazyk„, ktorá ponúka Nemčinu, Taliančinu, Francúzštinu, Španielčinu či Japončinu. Ako tomu už býva zvykom, Slovensko a Česko sa na zoznam podporovaných krajín nezmestilo.

Posielanie správ so Siri v systéme iOS 17.4
Zdroj: SvetApple

iOS 17.4 tiež rozširuje podporu pre nový spôsob aktivácie Siri, ktorý bol zavedený v iOS 17. Používatelia môžu Siri aktivovať jednoducho vyslovením slova “Siri” a to aj v ďalších podporovaných jazykoch, čo rozširuje možnosti hlasového ovládania iPhonu.

Kedy a či vôbec sa niekedy dočkáme vytúženej Siri v slovenčine je tak ešte stále vo hviezdach. Ak vás zaujíma čo všetko priniesla aktualizácia iOS 17.4, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky podstatné novinky.

Prečítajte si tiež  NÁVOD: Táto funkcia v iOS 17.4 vám môže zachrániť iPhone, dáta aj peniaze

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -