Update iOS 18 má predstavovať jedno z najväčších vylepšení v histórii aktualizácií iOS pre iPhone. Spoločnosť Apple pracuje na komplexných prvkoch generatívnej umelej inteligencie, ktoré plánuje zahrnúť do systémov iOS 18 a iPadOS 18. Podľa nových informácií sa dočkáme hneď niekoľkých zaujímavých vychytávok.

Jablkový ekosystém bude vďaka iOS 18 oveľa intuitívnejší

Blížiace sa aktualizácie síce neponúknu umelú inteligenciu v plnej sile, keďže pôjde iba o akúsi „vstupnú bránu“ do sveta AI. Podľa analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg však Apple chystá celý rad funkcií, ktoré budú využívať tieto prvky.

V najnovšej Gurmanovej správe sa uvádza, že Apple obohatí Siri aj vstavaný vyhľadávací nástroj Spotlight v iPhone o veľké jazykové modely. Cieľom tohto kroku bude zlepšiť schopnosť každej funkcie presne odpovedať na zložitejšie otázky. Vylepšená verzia Spotlightu by tiež mohla ponúknuť hlbšiu integráciu so špecifickými funkciami a vlastnosťami v aplikáciách.

Umelá inteligencia od Apple
Zdroj: Bing AI

Apple tiež skúma funkcie poháňané umelou inteligenciou, ktoré by používateľom umožnili automaticky vytvárať zoznamy skladieb v službe Apple Music. Pribudnúť by mala aj podpora AI v prezentáciách v aplikácii Keynote. Medzi ďalšie aplikácie, ktoré vraj v iOS 18 získajú hlbšiu integráciu AI, patria Zdravie, Správy, Numbers, Pages a Skratky. V ďalších fázach vývoja by mal počet podporovaných apiek naďalej rásť.

Očakáva sa, že Apple predstaví iOS 18 na svojej výročnej vývojárskej konferencii WWDC v júni a aktualizácia by mala byť vydaná tradične v septembri. Niektoré nové funkcie AI by však mali byť dostupné výhradne pre modelový rad iPhone 16. Dopomôcť k tomu má vylepšený Neural Engine.

Prečítajte si tiež  iOS 18 môže kopírovať dizajn visionOS. Čo to znamená?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -