Natívna apka Safari sa stáva čoraz používanejšou voľbou na poli webových prehliadačov. Hoci za riešením od spoločnosti Google stále zaostáva, podarilo sa jej umiestniť na lukratívnej priečke.

Na základe údajov poskytnutých webovou analytickou službou StatCounter sa prehliadač Safari od spoločnosti Apple stal druhým najobľúbenejším browserom na svete. Podľa nových údajov sa Safari používa na 11,87% stolových počítačoch.

Predbehlo tak prehliadač Edge od Microsoftu, ktorý zaostáva o 0,87%. Tento údaj naznačuje, že záujem o počítače Mac sa síce o niečo spomalil, no stále má rastúcu tendenciu.

Safari stále rastie. Na Google sa, ale nechytá

Tabuľke aj naďalej kraľuje Google Chrome s dominantným podielom vo výške 66,13%. Päticu najpoužívanejších prehliadačov uzatvára Mozzila Firefox a Opera. Nižšie sa môžete pozireť na kompletný prehľad štatistiky.

Popularita webových prehliadačov - graf
Zdroj: SatCounter

Toto sú najpoužívanejšie webové prehliadače

Chrome – 66,13 %
Safari – 11,87 %
Edge – 11 %
Firefox – 5,65 %
Opera – 3,09 %
IE – 0,55 %

Štatistiky vyzerajú pre Apple o niečo priaznivejšie v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Vtedy totiž Edge prekonal Safari na druhom mieste s menším, ako 1 % rozdielom.

Ktorý z prehliadačov najčastejšie na svojich zariadeniach používate vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Všetci sú v červených číslach okrem Apple. Mac láme predajné rekordy a jeho podiel na trhu rastie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -