Čas letí ako voda a spoločnosť Apple sa už teraz intenzívne pripravuje na to, aby v roku 2023 stihla všetky termíny vrátane predstavenia nového iPhonu 15 v štyroch samostatných prevedeniach. Postupne tu teda vzniká priestor na úniky, ktoré nám odhaľujú nové skutočnosti. O tie posledné sa postaral portál Macrumors.

Samotné zariadenie dostane v roku 2023 mierne prepracovaný dizajn, ktorý by si mohol zobrať inšpiráciu z tvarov iPhonu 5C. Ten spoločnosť Apple uviedla na trh už pred desiatimi rokmi. Okrem toho však bude vybavený v prípade drahších modelov „Pro“ aj periskopickým objektívom so schopnosťou špičkového priblíženia.

Apple tak konečne dobehne konkurenciu, ktorá už podobné technológie využíva roky. Vďaka tejto vychytávke si budeme môcť obraz priblížiť niekoľkonásobne viac ako v súčasnosti na iPhone 14 Pro Max. Presne údaje ale zatiaľ nemáme.

Hľadáte kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. Ekologické kryty štartujú na sume 9,99 € a obľúbené transparentné kryty na sume 14,99 €. Svoju objednávku môžete zaplatiť aj cez Apple Pay a zásielka k vám bude odoslaná už niekoľko hodín po objednávke. Tak na čo ešte čakáte? (Reklama)

Nový procesor A17 Bionic a opäť 5G modem od spoločnosti Qualcomm

Apple A17 Bionic
Zdroj: Notebookcheck

Apple v roku 2023 použije rovnakú stratégiu, ako v roku 2022. Zákazníci sa teda dočkajú iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus, ktoré dostanú minuloročný čip A16 Bionic a pokiaľ budú chcieť ten najmodernejší procesor, budú si musieť priplatiť pomerne mastnú sumu za drahšie prevedenie iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max / Ultra.

Zaujímavé je tiež to, že spoločnosť Apple v iPhone 15 nepredstaví svoj vlastný 5G modem, na ktorom pracuje už roky. Firma do tejto technológie, ktorá by mala priniesť lepšiu kompatibilitu a nižšiu spotrebu energie investovala už niekoľko miliárd amerických dolárov, no stále sa jej nedarí s jej dokončením.

iPhone 15 Plus koncept
Zdroj: YouTube / 4RMD

Aj preto sa dnes dokonca špekuluje nad tým, že by nemusela byť pripravená ešte ani pre iPhone 16 v roku 2024! Tohtoročná generácia zariadenia sa bude spoliehať na 5G modem Qualcomm Snapdragon X70. Taktiež dostane poprvýkrát aj USB-C nabíjanie. 

iPhone 15 prinesie sklamanie v oblasti RAM

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: AppleInsider

Napokon informácia, ktorú považujeme azda za najväčšie sklamanie. Už niekoľko mesiacov sa totiž hovorí, že minimálne iPhone 15 Pro a iPhone 15 Ultra dostane modernú LPDDR5X operačnú pamäť RAM s prenosovou rýchlosťou až 8,5 Gbps.

Prečítajte si tiež  Apple vytvára neskutočný retro dizajn!

Podľa najnovších správ to ale vyzerá tak, že tento únik sa nenaplní. Spoločnosť Apple totiž použije modernejšiu LPDDR5X RAM operačnú pamäť RAM až v iPhone 16 v roku 2024.

Povzbudivou správou na záver je ale aspoň to, že keď si kúpite prémiový model, dostanete kapacitu až na úrovni 8 GB RAM. Dostupnejšie prevedenia sa budú spoliehať naďalej na 6 GB RAM.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -