Čas letí ako voda a spoločnosť Apple sa už teraz intenzívne pripravuje na to, aby v roku 2023 stihla všetky termíny vrátane predstavenia nového iPhonu 15 v štyroch samostatných prevedeniach. Postupne tu teda vzniká priestor na úniky, ktoré nám odhaľujú nové skutočnosti. O tie posledné sa postaral portál Macrumors.

Samotné zariadenie dostane v roku 2023 mierne prepracovaný dizajn, ktorý by si mohol zobrať inšpiráciu z tvarov iPhonu 5C. Ten spoločnosť Apple uviedla na trh už pred desiatimi rokmi. Okrem toho však bude vybavený v prípade drahších modelov „Pro“ aj periskopickým objektívom so schopnosťou špičkového priblíženia.

- Reklama -

Apple tak konečne dobehne konkurenciu, ktorá už podobné technológie využíva roky. Vďaka tejto vychytávke si budeme môcť obraz priblížiť niekoľkonásobne viac ako v súčasnosti na iPhone 14 Pro Max. Presne údaje ale zatiaľ nemáme.

Hľadáte kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. Ekologické kryty štartujú na sume 9,99 € a obľúbené transparentné kryty na sume 14,99 €. Svoju objednávku môžete zaplatiť aj cez Apple Pay a zásielka k vám bude odoslaná už niekoľko hodín po objednávke. Tak na čo ešte čakáte? (Reklama)

Nový procesor A17 Bionic a opäť 5G modem od spoločnosti Qualcomm

Apple A17 Bionic
Zdroj: Notebookcheck

Apple v roku 2023 použije rovnakú stratégiu, ako v roku 2022. Zákazníci sa teda dočkajú iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus, ktoré dostanú minuloročný čip A16 Bionic a pokiaľ budú chcieť ten najmodernejší procesor, budú si musieť priplatiť pomerne mastnú sumu za drahšie prevedenie iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max / Ultra.

Zaujímavé je tiež to, že spoločnosť Apple v iPhone 15 nepredstaví svoj vlastný 5G modem, na ktorom pracuje už roky. Firma do tejto technológie, ktorá by mala priniesť lepšiu kompatibilitu a nižšiu spotrebu energie investovala už niekoľko miliárd amerických dolárov, no stále sa jej nedarí s jej dokončením.

iPhone 15 Plus koncept
Zdroj: YouTube / 4RMD

Aj preto sa dnes dokonca špekuluje nad tým, že by nemusela byť pripravená ešte ani pre iPhone 16 v roku 2024! Tohtoročná generácia zariadenia sa bude spoliehať na 5G modem Qualcomm Snapdragon X70. Taktiež dostane poprvýkrát aj USB-C nabíjanie. 

iPhone 15 prinesie sklamanie v oblasti RAM

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: AppleInsider

Napokon informácia, ktorú považujeme azda za najväčšie sklamanie. Už niekoľko mesiacov sa totiž hovorí, že minimálne iPhone 15 Pro a iPhone 15 Ultra dostane modernú LPDDR5X operačnú pamäť RAM s prenosovou rýchlosťou až 8,5 Gbps.

Podľa najnovších správ to ale vyzerá tak, že tento únik sa nenaplní. Spoločnosť Apple totiž použije modernejšiu LPDDR5X RAM operačnú pamäť RAM až v iPhone 16 v roku 2024.

Povzbudivou správou na záver je ale aspoň to, že keď si kúpite prémiový model, dostanete kapacitu až na úrovni 8 GB RAM. Dostupnejšie prevedenia sa budú spoliehať naďalej na 6 GB RAM.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.