Dohady a fámy o chystanej súprave pre virtuálnu a rozšírenú realitu z produkcie spoločnosti Apple síce v poslednom čase ustali, no to neznamená, že vývojári na projekte nepracujú. Apple Headset je stále naplánovaný na budúci rok, no podobné plány chystá aj konkurencia. Veľký úspech si sľubuje spoločnosť Meta (bývalý Facebook), ktorá odprezentovala svoj pripravovaný VR headset s označením Cambria.

Prečítajte si tiež  Apple AR/VR headset by sa mohol predstaviť už čoskoro. Pomôcť tomu má aj iOS 16

Minulý rok začala spoločnosť Meta budovať svoju platformu s názvom Presence Platform na náhlavnej súprave Quest VR, ktorá však má obmedzené možnosti zmiešanej reality. Súprava síce dokáže zobraziť vašu skutočnú klávesnicu vo virtuálnom pracovnom prostredí alebo ukotviť virtuálne objekty na miesta v reálnom živote, no má určité nedostatky. Z tohoto dôvodu pracuje Meta na pokročilejšom druhu zariadenia, ktoré nesie pracovný názov Poject Cambria.

Cambria by mala výrazne posunúť možnosti zmiešanej a virtuálnej reality spôsobom, akým zatiaľ podľa slov Marka Zuckerberga nedisponuje žiadna konkurenčná firma. Nová náhlavná súprava bude mať lepšie kamery, ktoré umožnia zobrazenie vo vysokom rozlíšení a v plných farbách. Vylepšené senzory a algoritmy budú schopné rekonštruovať presnejšiu reprezentáciu prostredia, čo umožní aby sa virtuálny svet prispôsobil reálnemu a aby s ním reálnejšie komunikoval.

Náhlavná súprava Cambria by mala zažiť svoj debut už koncom tohoto roka, no softvérové funkcie používané na spájanie virtuálneho a reálneho sveta budú uvoľnené už o čosi skôr. Bude tomu tak preto, aby sa vývojári mohli pustiť do vytvárania vlastných aplikácií, hier a iného obsahu v zmiešanej realite, ktorý bude následne dostupný pre používateľov. Cambria je jednou zo štyroch náhlavných súprav, ktoré Meta plánuje vydať v priebehu nasledujúcich rokov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -