Apple už onedlho uvedie svoj nový rad iPhone 15, ktorý bude rovnako ako minulý rok pozostávať zo štvorice modelov. Jeden z nich však má byť oveľa žiadanejší, ako tie ostatné. Podľa analytika Ming-Chi Kua bude najvyššia verzia iPhone 15 Pro Max (Ultra) hotovým kasovým trhákom.

Dôvodom pre uprednostnenie high-endového modelu pred ostatnými verziami, majú byť nové vychytávky, ktoré sa objavia iba v v iPhone 15 Pro Max. Ide najmä o periskopový objektív, ktorý umožní lepší optický zoom fotoaparátu. Priblíženie by mohlo byť konečne aspoň 5 až 6-násobné, nehovoriac o tom, že iPhone 15 Pro Max bude mať aj väčší displej a lepšiu výdrž batérie na jedno nabitie.

iPhone 15 Pro Max bude tvoriť 35 % až 40 % dodávok v sérii iPhone 15, čo znamená, že Apple sa tento rok zameriava hlavne na najdrahšie prevedenie.

Produkcia iPhonu 15 Pro Max do konca roka tiež vzrastie o 10 % v porovnaní s iPhonom 14 Pro Max v rovnakom období. Apple to chce skrátka lepšie odhadnúť, aby sme na tento model nečakali príliš dlho.

iPhone 15 Pro Max (Ultra) má byť predajným hitom

Podľa uvedených plánov si kalifornský gigant v predajoch naozaj verí. Periskopový objektív je nová technológia, ktorá výrazne zvýši rozsah optického priblíženia fotoaparátu a má sa podpísať na predajných číslach.

Tejto funkcie sa používatelia dožadovali už dlhší čas, keďže iné smartfóny, ako napríklad Samsung Galaxy S23 Ultra, ňou už disponujú.

iPhone 15 Pro
Zdroj: YouTube / Technizo Concept (úprava redakcie)

Nový druh objektívu však bude exkluzívny len pre model Pro Max (Ultra), ktorého cena sa údajne zvýši až o 200 dolárov. Analytik poznamenáva, že jednotková cena periskopového objektívu je štyrikrát vyššia, ako cena väčšiny bežných objektívov. Výrazné zdražovanie je preto vcelku pochopiteľné.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro vám umožní nastaviť si citlivosť tlačidiel. Tie už budú iba dotykové

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -